PS Plus z gigantyczną listą gier od wielkich wydawców? Te doniesienia ucieszą graczy

PS Plus z gigantyczną listą nowości od wielkich wydawców | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Abonament PS Plus w wariancie Premium może otrzymać spory zastrzyk nowych gier od wielkich wydawców – Rockstara, Konami czy Cyan Games.

Jeśli subskrybujecie abonament PlayStation Plus i to w wariancie Premium, zapewne przekonał Was do tego katalog klasycznych tytułów. Jest ich sporo, ale też bez przesady – klienci nie dostali wszystkich najpopularniejszych gier z czasów PSX, PS2, PS3 czy nawet PSP, więc cały czas jest możliwość dalszego rozwijania oferty. I wiele wskazuje na to, że tak się właśnie może stać.

PS Plus z grami od Rockstara i nie tylko?

Nowe doniesienia są czystymi spekulacjami, ale nietrudno odnieść wrażenie, że ostatnio “coś” rusza się w temacie biblioteki klasycznych gier. Sony weszło we współpracę z kanadyjską firmą Implicit Conversions, która zajmuje się emulacją starych gier do oferty PS Plus Premium na PS4 lub PS5. Jak do tej pory wydali szereg tytułów, a firmy, z którymi współpracują, widoczne są na ich oficjalnej stronie.

Wśród nich jest jednak parę korporacji, których gier na razie nie ma w ofercie najdroższego wariantu Plusa. Piszę “na razie”, bo skoro Implicit Conversions z nimi współpracuje, to jednak jakaś forma emulacji powinna się pojawić. Tak uważają gracze na Reddicie, choć sam przyznam, że ma to wiele sensu.

I tak wśród firm zaznaczonych na stronie, których gier jeszcze nie ma w PS Plus, znajduje się Rockstar Games, Konami i Cyan Games. W teorii sugeruje to, że pozycje od tych producentów i wydawców również powinny zawitać do oferty. W przypadku Rockstara mamy gigantyczną bibliotekę kultowych tytułów – od starszych części GTA, przez Manhunta czy Midnight Club. Konami to m.in. Metal Gear Solid i Silent Hill, a Cyan Games zasłynęło chociażby serią Myst.

Już wcześniej pojawiały się rzekomo “omyłkowe” informacje, jakoby Implicit Conversions pracowało nad jeszcze większą ilością emulacji z PS2.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie