Klasyczne gry w PS Plus na maj ze wsparciem osiągnięć. Do zdobycia łącznie 59 trofeów

PS Plus na maj 2023 z klasycznymi grami ze wsparciem trofeów
Newsy PS4 PS5

Nie wszystkie nowe gry w ofercie klasycznego katalogu PS Plus oferują trofea do wbicia. Na szczęście na maj 2023 aż dwie pozycje dostaną taką opcję.

Całą rozpiskę majowych gier w PS Plus Extra i Premium znajdziecie w tym miejscu. Zaznaczam jednak, że troszkę może się zmienić, bo PlayStation z jakiegoś powodu nieźle namieszało i zmienia dostępne gry. W każdym razie wygląda na to, że dziwna sytuacja została zażegnana, a gry można odbierać już dzisiaj. To jednak nie wszystko, bo fani trofeów mogą liczyć na coś naprawdę fajnego.

Jak donosi serwis Push Square, dwie nowe gry w katalogu PS Plus Classic oferują już na starcie system trofeów. Chodzi o Blade Dancer: Lineage of Light oraz Pursuit Force, co do którego żywię spore nadzieje. Tę drugą pozycję zapamiętałem jako jedną z najciekawszych gier, które ogrywałem na PSP. Mimo upływu lat chętnie powrócę do tej policyjnej opowieści w stylu “Szybkich i Wściekłych” na sterydach (tak, jeszcze większych!). Mam nadzieję, że nie zapamiętałem produkcji zbytnio entuzjastycznie. Cieszę się, że i inni gracze będą mogli ją poznać (jeżeli kiedyś tego nie zrobili), ale jeszcze bardziej radosna wieść to możliwość wbicia w nich “platyny”.

Blade Dancer oferuje 28 trofeów, a Pursuit Force aż 31, włącznie z najważniejszą “platyną”. Obydwie te pozycje pojawiły się w bibliotece Exophase, co automatycznie oznacza, że faktycznie osiągnięcia zaoferują. Nie wiemy jednak, co z Syphon Filter: Logan’s Shadow, które teoretycznie trofea powinno mieć. A to dlatego, że poprzednie części tej serii dostępne w PS Plusie “acziwki” posiadają.

Nie byłoby jednak niczym dziwnym, gdyby PlayStation dorzuciło trofea do kolejnych gier, także do wspomnianej wyżej pozycji. Nie wszystkie gry klasyczne na starcie oferują trofea, ale z czasem mogą pojawić się one w coraz większej liczbie tytułów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie