Nowy hit w ofercie PS Plus. Tak popularnej gry nie było od miesięcy

PS Plus - PlayStation chwali się najpopularniejszymi grami
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Jedna z gier w ofercie PS Plus na maj 2023 okazała się prawdziwym hitem wśród subskrybentów usługi. Jeśli jeszcze jej nie pobraliście, może warto to zmienić?

Oferta PS Plus Essential na ten miesiąc jest dostępna od 2 maja. Minął zatem tydzień i można “podejrzeć”, czy nowe gry przypadły posiadaczom abonamentu do gustu. Jedna z nich cieszy się szczególnym braniem.

Pamiętaj, że wszystkie tytuły z PS+ można pobierać tylko wtedy, gdy mamy aktywną subskrypcję. Kto chce ją przedłużyć bądź kupić, może oszczędzić na transakcji blisko 39 zł. Oto sposób i linki:

PS Plus z hitem, jakiego nie było od 6 miesięcy

Przypomnę, że w ramach oferty na maj można pobrać Chivalry 2, GRID Legends oraz Descenders. Cała trójka pojawiła się na liście TOP40 najpopularniejszych tytułów zeszłego tygodnia na PlayStation (dzięki truetrophies). Jak wynika z rankingu, graczom szczególnie przypadło do gustu średniowieczne machanie mieczykiem. Bo to właśnie Chivalry 2 pojawiło się bardzo wysoko na liście popularności – na 8 miejscu.

Autorzy rankingu podkreślają, że to fantastyczny wynik. Od 6. miesięcy żadna gra z oferty PS+ nie była tak rozchwytywana. Wcześniej, w listopadzie 2022 roku, posiadacze supskrybcji zagrywali się bardziej jedynie w Hot Wheels Unleashed, które pojawiło się na 7 pozycji zestawienia.

Na pewno na wynik miała wpływ duża aktualizacja Chivalry 2, która trafiła na serwery w dniu udostepnienia majowej oferty PS+. Szerzej pisaliśmy o nowościach w tej wiadomości. Jednak nie zmienia to faktu, że ten sieciowy tytuł jest obecnie najbardziej popularną grą z Plusa. A co z pozostałymi produkcjami z oferty PS+ na maj? GRID Legends pojawiło się na 15 pozycji w zestawieniu, a niezależne Descenders znajdziemy dopiero na 28 miejscu.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie