PS Plus z problematyczną grą. Najlepszy tytuł z oferty na luty „przyblokowany”

PS-Plus-Mafia-problem
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Spodziewałem się, że taka sytuacja może nastąpić. A teraz niektórzy gracze zgłaszają, że nie mogą pobrać gry Mafia z oferty PS Plus na luty. Powód? Rozwiązanie? O tym poniżej.

Oferta PS Plus na luty zawiera cztery tytuły. Nie będę wymieniał wszystkich, bo już o tym pisałem w tym miejscu. Przejdę od razu do problemu. A ten występuje u niektórych graczy z grą Mafia Definitive Edition. Posiadając abonament, powinniśmy ją pobrać “za darmo”. Więc dlaczego zdarza się, że jest to niemożliwe?

Przy okazji… PS Plus na 12 miesięcy w promocji

Gry z oferty odbierzesz jedynie z aktywnym abonamentem. Jeśli chcesz go przedłużyć lub odnowić, tutaj promocja z zaufanego i sprawdzonego sklepu CDKeys:

Mafia z PS+ – problem dotyczy licencji na grę

Może pamiętasz, że Mafia była dostępna w katalogu gier PS Plus Extra? Tytuł został z niego usunięty w listopadzie zeszłego roku. Kto go wówczas “posiadał”, może napotkać teraz na problem z pobraniem gry w ramach oferty PS+ Essential. I tak się dzieje, jak opisują pechowi gracze na forum Reddit:

Pobrałem więc Mafię: Definitive Edition, kiedy była dostępna w PS Plus [Extra], ale nigdy nie miałem czasu, aby w nią zagrać. Później tytuł został usunięty z PS Plus, jak wszyscy wiecie, i musiałem go usunąć z mojej biblioteki. Teraz gra jest dostępna za darmo w comiesięcznych grach, ale kiedy próbuję dodać ją do biblioteki, pojawia się komunikat „Nie można kupić, już ją masz”. Fajnie, idę do mojej biblioteki i znajduję grę, ale kiedy na nią klikam, przenoszę się na stronę sklepu i musze płacić. Moja subskrypcja jest aktywna. Tak więc wtf?

Reddit

To nie jedyna osoba, która napotkała taki problem. Inni też go zgłaszają, choć nie jest to regułą. Jak temu zaradzić, kiedy już się pojawi? Sprawa jest prosta – należy skontaktować się z pomocą techniczną PlayStation, która usunie poprzednią licencję na grę i zastąpi ją nową. Właśnie przez nią gry nie można teraz pobrać. Jest jeszcze drugi “domowy” sposób, o którym piszą użytkownicy wspomnianego forum. Ponoć działa w 90% przypadków, więc warto o nim wspomnieć:

  • Przejdź do zainstalowanych gier na konsoli;
  • Usuń Mafia Definitive Edition ze swojej konsoli (tę pobraną wcześniej w ramach PS+ Extra);
  • Wyłącz konsolę i poczekaj kilka godzin (najlepiej dni, jeśli możesz);
  • Po odczekaniu kilku dni zaloguj się teraz do aplikacji mobilnej PS, naciśnij żółty przycisk + i przejdź do gier miesięcznych;
  • Kliknij przy grze Mafia „Dodaj do biblioteki”;
  • Powinieneś otrzymać wiadomość e-mail z podziękowaniem za zakup. Jeśli to nie zadziała, spróbuj na konsoli lub w przeglądarce internetowej na komputerze.

Dajcie znać, czy u Was problem występuje. Jeśli tak, to piszcie, jak go rozwiązałeś/rozwiązałaś. Może ta wiedza przysłuży się innym pechowcom.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie