Jednak nie wszyscy dostaną Mafię w ofercie PS Plus luty 2023

PS-Plus-Mafia-Trylogia
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Dla wielu graczy “głównym daniem” oferty PS Plus luty 2023 niewątpliwie jest Mafia Definitive Edition. Ale tytuł wypadł z oferty na Bliskim Wschodzie. Co dostaną zamiast niego?

To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy gracze z Bliskiego Wschodu muszą się pogodzić z wyrzuceniem dużej gry AAA z Plusowej oferty. Żeby nie szukac daleko, w grudniu zeszłego roku dostali zastępniaka za Mass Effect: Legendary Edition. W ofercie PS Plus luty 2023 ominą ich natomiast mafijne porachunki w Lost Heaven.

PS Plus luty 2023 – dlaczego Mafia ominie Bliski Wschód

NAJTANIEJ za 12 miesięcy abonamentu PS Plus. Zobacz ofertę

Zacznę od tego, co zamiast Mafii na Bliskim Wschodzie. Zamiast biegać z bronią w dłoniach, tamtejsi gracze pobiorą Indivisible, grę RPG akcji. I żeby nie było – to przyzwoity tytuł z dobrymi ocenami, ale żeby dawać indyka zamiast wielkiej produkcji AAA? Nie jest to do końca sprawiedliwe.

Gracze na forum Reddit starają się zrozumieć, dlaczego Mafia nie mogła zostać w ofercie PlayStation Plus dla Bliskiego Wschodu. Na pewno nie chodzi o przemoc i krew. Przecież pobiorą sobie Evil Dead, a tam jest nieporównywalnie więcej okrucieństwa. Teoria jest taka, że Mafia zawiera treści nieakceptowalne przez władze regionu. Konkretnie, porusza temat alkoholu. Przy wyrzuceniu z Plusa wspomnianego Mass Effect, gracze uważali, że niewygodne były romanse z osobami tej samej płci. Cóż, oficjalnie nikt powodu nam nie zdradzi.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie