Kolejne gry w PS Plus z trofeami. Zgarniemy je w kultowych klasykach

Dwie gry w PS Plus nagle dostały trofea. Zgarniemy je w klasykach
Newsy PS4 PS5

Kolejne klasyczne gry w ofercie PS Plus zostały wyposażone w system trofeów. Mowa o dwóch nowych grach z PSP w ofercie na marzec 2023.

Sony dość nieoczekiwanie wyposażyło w system trofeów dwie kolejne pozycje. Mowa o kultowych grach z PSP dostępnych od niedawna w ofercie Plusa na marzec 2023. Miejmy nadzieję, iż jest to początek czegoś większego i wkrótce coraz więcej gier z oferty klasycznej zostanie wzbogaconych o trofea.

PS Plus – dwie kultowe gry z trofeami

Sony dość nierówno traktuje klasyczne pozycje dostępne w ofercie PS Plus Premium. Część z nich ma osiągnięcia, ale zdecydowanej większości poskąpiono takiej formy wzbogacania rozgrywki. Możemy jednak liczyć na tytuły first-party od PlayStation, które akurat trofea oferują. Niedawno do usługi wleciały kolejne pozycje ze starszych generacji sprzętu Sony. Tym razem mowa o tytułach z PSP – Ape Academy 2 i Syphon Filter: Dark Mirror.

Jak donosi serwis PushSquare, obydwie gry mają wsparcie osiągnięć. Oznacza to również możliwość wbicia w nich platyny. Fani starszych tytułów mogą więc poczuć się ucieszeni, a reszta również nie powinna ominąć świetnie wyglądających trofeów widocznych na profilu. Listę konkretnych osiągnięć dla każdej z gier znajdziecie odpowiednio tutaj i tu.

“Platyna” w Syphon Filter wygląda na banalnie prostą. Kolejne “acziwki” wbijamy zwyczajnie przechodząc grę i zaliczając kolejne poziomy. Nieco inaczej sprawa wygląda z Ape Academy 2, gdzie trzeba już faktycznie zrobić coś nieco bardziej wymagającego. Mimo wszystko “wyplatynowanie” gry nie powinno sprawić trudności raczej nikomu.

Liczę na to, że w przyszłości wsparcie trofeów będzie dotyczyło większej liczby gier klasycznych. W idealnym świecie moglibyśmy wbić platynę w każdej dostępnej w PS Plus grze, nawet w tytułach od zewnętrznych deweloperów. Może kiedyś?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie