Darmowe ulepszenie z wersji PS4 na PS5 dla hitowej gry. Dostępna jest także w PS Plus

Darmowe ulepszenie dla hitowej gry z PS4 na PS5. Jest także w PS Plus
Newsy PS4 PS5

Motion Twin wydało niedawno next-genową aktualizację do swojego hitowego roguelike’a Dead Cells. Ulepszenie na PS5 jest darmowe, a do tego tytuł znajdziemy w PS Plus.

Dead Cells początkowo trafiło do graczy w 2017 roku i z miejsca tytuł ten stał się sporym hitem. Deweloperzy z Motion Twin wydali kolejną wariację na temat nieśmiertelnego gatunku roguelike. Tyle że tym razem rozgrywka okazała się nie tylko mocno dopracowana, ale i obfitująca w wiele autorskich pomysłów. Dzięki temu gra zyskała miano niezależnego hitu, obok którego nie wypada przejść obojętnie.

Kup PS Plus taniej, dzięki tanim doładowaniom

Dlatego też aktualizacja do wersji na PS5 wydaje się tak atrakcyjnym dodatkiem. Jest nawet lepiej, bo w momencie debiutu nowej wersji dowiedzieliśmy się, że posiadacze wersji z PS4 będą mogli skorzystać z darmowej aktualizacji! Wystarczy jedynie udać się do PS Store, odnaleźć edycję na PS5 i po prostu za darmo przypisać ją do konta.

Na tym jednak dobre wieści się nie kończą, bo Dead Cells w wersji na PS5 również trafiło do katalogu PS Plus. Teoretycznie było to oczywiste, skoro edycja z poprzedniej generacji jest tam dostępna. Mimo wszystko to bardzo miły gest ze strony deweloperów. Trzeba jednak pamiętać, że zapisy stanu gry nie przenoszą się z PS4 na PS5.

Łatka to przede wszystkim parę wizualnych i dźwiękowych usprawnień, a także pełne wsparcie DualSense, dzięki czemu rozgrywkę “odczujemy” jeszcze dotkliwiej. Można spodziewać się np. pokazania stanu zdrowia za pomocą lampki na kontrolerze czy dodatkowych efektach wibracyjnych.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie