Gry z PS Plus są przerywane po 15 minutach. Kuriozalny błąd denerwuje graczy

PS Plus z dziwacznym błędem. Gry wyłączają się po 15 minutachPS Plus z dziwacznym błędem. Gry wyłączają się po 15 minutach
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Chcecie zagrać w tytuł pobrany z biblioteki PS Plus, a tam… kuriozalny error – zostało Wam 15 minut rozgrywki. Gdy czas się kończy, wywala Was do ekranu startowego konsoli.

Być może ostatnio napotkaliście na dziwny błąd, gdy chcieliście zagrać w gry z biblioteki PS Plus. Ostatniej nocy na Reddicie i w serwisach społecznościowych zaczęły pojawiać się głosy niezadowolonych graczy. Zirytowani subskrybenci PS Plus w wersji Premium lub Extra narzekają na dziwny błąd najpewniej spowodowany licencjami PlayStation i dotyczący wielu różnych regionów.

PS-Store-doladowania
Tanie doładowania portfela w PS Store – KUP TUTAJ.

Gracze donoszą, że po włączeniu gry pobranej z biblioteki droższych planów PlayStation Plus, wyświetla im się komunikat dotyczący wygasłej licencji. Jest w nim informacja o tym, że gra zostanie przerwana za 15 minut. Po chwili komunikat się powtarza, tym razem z 5 minutami. Po tym czasie gra zostaje zminimalizowana, a gracze trafiają do głównego menu konsoli. Najciekawsze jest jednak to, że tytuł wcale się nie wyłącza, a można grać w niego dalej. Tyle że wtedy komunikat powraca i co 15 minut dzieje się to samo.

Taki błąd mimo wszystko potrafi mocno zirytować, skoro co 15 minut konsola sama cofa nas do menu. Jeżeli planowaliście akurat dłuższą rozgrywkę, z pewnością nie jest to coś, co ją Wam uatrakcyjni. Gracze nie znaleźli żadnego sposobu na naprawienie sytuacji, ale na Reddicie pojawiły się informacje, jakoby Sony już sobie z problemem poradziło. Nie wiemy jednak, czy kryzys zażegnano na stałe.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie