Rząd luzuje obostrzenia w kinach. Zniesienie limitu widzów, wróci też konsumpcja na sali

zniesienie obostrzeń zapełni sale kinowe
Filmy Filmy i seriale Newsy

Mateusz Morawiecki ogłosił dziś zniesienie większości obostrzeń covidowych. Oznacza to, że kina będą mogły funkcjonować w normalnym trybie.

Do tej pory w kinach możliwe było obłożenie na poziomie 30%. Do tego limitu nie wliczały się jednak osoby zaszczepione, czyli identyfikujące się tzw. paszportem covidowym. Nowe zasady wejdą w życie z dniem 1 marca – od tej pory nie będzie limitu widzów na sali kinowej. Zniesiony zostanie również zakaz sprzedaży przekąsek za wyjątkiem sprzedaży na wynos. Od początku marca klienci bez problemu kupią popcorn i wniosą go na salę kinową.

Co ważne, zmianie nie ulegną zasady związane z maseczkami. W zamkniętych przestrzeniach publicznych nadal będzie trzeba je nosić. To oznacza, że należy mieć poprawnie założoną maseczkę również na sali w trakcie trwania filmu.

Zniesienie obostrzeń zbiegnie się w czasie z kilkoma ważnymi premierami. Na ekrany kin w marcu wejdzie choćby wyczekiwany Batman z Robertem Pattinsonem. Tego samego dnia ukażą się reżyserskie debiuty dwojga doskonale znanych aktorów: Córka Maggie Gyllenhaal oraz Jedenaste: znaj sąsiada swego Daniela Brühla.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie