Przeprosiny od Microsoftu za… wczorajszy gameplay z Wiedźmina 3

Firma wprowadziła graczy w błąd, lecz jak zapewnia, było to całkowicie niezamierzone. No cóż, każdemu się może zdarzyć.

Wczoraj mogliśmy obejrzeć świetny gameplay z Wiedźmina 3, który przez niemal 9 minut prezentował jedną z misji pobocznych Dzikiego Gonu. Filmik, który możecie jeszcze raz zobaczyć tutaj, został opublikowany na kanale Xbox w serwisie YouTube.


Gracze szybko zauważyli, że ujawniony fragment rozgrywki chodzi w płynności 60 fps-ów oraz w rozdzielczości 1080p. Niektórzy zaczynali nawet wierzyć, że właśnie w takich parametrach tytuł pójdzie na konsoli Xbox One. Powstało więc małe zamieszanie, ponieważ według oficjalnych informacji od CD Projekt RED, Wiedźmina 3 odpalimy na konsoli Microsoftu w jakości 900p/30fps.

Jak nietrudno się domyślić, tak właśnie będzie – cudów nie oczekujmy. Dzisiaj Microsoft przeprasza za zamieszanie i tłumaczy, z jakiej wersji gry pochodzi opublikowany wczoraj gameplay: Zamieściliśmy w serwisie YouTube nowe nagranie z Wiedźmina 3, które zostało nam dostarczone przez CD Projekt RED. Zostało one przechwycone z wersji gry na PC i nie jest odbiciem tego, co zobaczymy w finalnej wersji tytułu na konsolę Xbox One – tłumaczy na łamach eurogamer.net rzecznik Microsoftu.

W żadnym razie nie chcieliśmy przekłamać wyglądu gry na Xboksie One. Opis filmiku został zaktualizowany w taki sposób, by nie było wątpliwości, z jakiej wersji pochodzi nagranie. Przepraszamy za zamieszanie – dodał przedstawiciel Microsoftu.

Jak by nie było, wersja gry na Xboksa One również powinna wyglądać bardzo dobrze, a według samych twórców różnica pomiędzy 900p a 1080p wcale nie jest podczas rozgrywki aż tak bardzo widoczna.

Czekacie na Dziki Gon? Gra debiutuje na PC, Xboksie One oraz PS4 (na konsoli Sony będzie 1080p) już za niecały miesiąc – 19 maja.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

108 Shares
Share108
+1
Tweet