Problem z instalacją lub uruchomieniem GTA V na PC? Jest rozwiązanie

0 komentarzy

Nazwa użytkownika w systemie Windows może uniemożliwić rozpoczęcie rozgrywki, ale jest na to sposób. 

Dzisiaj premiera długo oczekiwanego GTA V na pecetach i można powiedzieć, że wszystko odbywa się bez większych potknięć. Największym problemem zgłaszanym przez niektórych graczy jest jednak… niemożliwość grania.

Rockstar tłumaczy, że GTA V na PC nie radzi sobie najlepiej z niestandardowymi znakami. Objawia się to tak, że możecie mieć problem z zainstalowaniem, pobraniem aktualizacji bądź uruchomieniem tytułu na swoim komputerze. Pojawia się wówczas komunikat: the Rockstar update service is unavailable (code 1). Przyczyną jest nazwa użytkownika w systemie Windows, która zawiera nieobsługiwane przez grę liczby oraz literki. Studio już pracuje nad łatką usuwającą problem.

Jeśli ktoś nie chce czekać na patcha, dostaje prostą radę, jak już teraz uporać się ze wspomnianą przypadłością. Wystarczy utworzyć nowe konto administratora w systemie Windows. W nazwie użytkownika możemy jednak użyć tylko znaków, które podajemy za Rockstar na końcu newsa.

Deweloper tłumaczy, że nowe konto jest konieczne, ponieważ sama zmiana nazwy już istniejącego nie rozwiąże problemu. Zatem tworzymy nowe konto, restartujemy komputer i wszystko powinno działać jak należy. Dajcie znać, czy spotkaliście się z takim błędem.

Tworząc nowe konto administratora używajcie w nazwie tylko takich znaków:

GTA-V-PC-obsługiwane-znaki

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się