Pro Evolution Soccer 2017 – porównanie wersji PC z PS4

Pro Evolution Soccer 2017 – porównanie wersji PC z PS4
Filmiki z gier Newsy PC PS4 Wideo

Ogromna różnica pomiędzy dwoma wersjami PES 2017. Zobaczcie koniecznie.

W sieci pojawiło się interesujące wideo, na którym możemy zobaczyć jak wygląda Pro Evolution Soccer 2017 w akcji na dwóch platformach. Mowa o PlayStation 4 oraz PC. Potwierdzają się wcześniejsze informacje, jakoby wersja komputerowa działała na starszej wersji silnika graficznego (który napędza wersję gry na poprzednią generację konsol). Kupując PES 2017 na PS4 będziecie mieć zdecydowanie lepsze efekty graficzne.

Konami po raz kolejny oszczędziło na wersji PC. Taka sama sytuacja była w poprzednim roku. Widać więc, że producent nie jest zbyt zainteresowane rynkiem komputerowym i tutaj oddaje pałeczkę lidera konkurentowi od EA, czyli serii FIFA.

Demo PES 2017 – kiedy do pobrania? Data premiery, zawartość, platformy, gameplay

Demo PES 2017 zostanie udostępnione jeszcze w tym miesiącu. Konami postanowiło ujawnić wszystkie szczegóły podczas trwających targów Gamescom 2016. Wersja demonstracyjna zostanie udostępniona mieszkańcom Stanów Zjednoczonych 23 sierpnia, a dzień później (24 sierpnia) pobierzemy je również w Europie.

Deweloper zaznacza, że wspomniane daty dotyczą wypuszczenia dema PES 2017 na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PS3 i Xbox 360. Co z posiadaczami komputerów? Póki co Konami nie wspomina o blaszakach, lecz pamiętajcie, że wersja demonstracyjna poprzedniej odsłony Pro Evolution Soccer również została wypuszczona najpierw na konsole, a dopiero po miesiącu na PC. Zatem bardzo możliwe, że tym razem sytuacja się powtórzy.

Deweloper ujawnił też, co konkretnie znajdziemy w próbnej wersji najnowszej piłki nożnej:

Demo PES 2017 – co zawiera?

Dziewięć drużyn:

– CLUB ATLÉTICO DE MADRID
– ARSENAL FC
– FC BARCELONA
– CA BOCA JUNIORS
– CA RIVER PLATE
– SC CORINTHIANS PAULISTA
– CR FLAMENGO
– Reprezentacja Niemiec
– Reprezentacja Francji

Dwa stadiony:

– Camp Nou
– Neu Sonne Arena

Bonus do wykorzystania w pełnej wersji gry:

– 10,000 GP

Podczas targów Gamescom 2016 przedstawiono również świeżutki trailer PES 2017 a serwis IGN opublikował gameplay. Zapraszamy do oglądania!

Konami potwierdza: PES 2017 ze specjalną wersją na PC

Niestety posiadacze komputerów zostaną potraktowani przez Konami dokładnie tak samo, jak było to w zeszłym roku przy okazji Pro Evolution Soccer 2016. Kto nie jest w temacie – wersja gry na PC prezentowała gorszy wizualnie poziom niż na konsolach PlayStaton 4 i Xbox One. Bliżej jej było do tego, co widzimy na last-genach. Pozwoliło to przede wszystkim obniżyć wymagania sprzętowe tytułu i co za tym idzie, więcej osób mogło w niego zagrać. Lecz czy właśnie to było głównym powodem gorszego PES 2016 na PC? A może po prostu Konami nie widzi w komputerowym rynku swojego głównego targetu, na którym chce zarabiać?

Wiele osób miało nadzieję, że nadchodzący PES 2017 w wersji na PC mile zaskoczy i w końcu pecetowcyotrzymają poziom jak na konsolach obecnej generacji. Niestety już wiemy na 100 procent, że tak nie będzie. Świadczy o tym wypowiedź Adama Bhatti z Konami w serwisie Twitter: Nie oczekujcie takiego samego poziomu jak na PlayStation 4 i Xbox One.

PES 2017 na PC nie dorówna wersjom z nowych konsol.

Zatem ponownie właściciele blaszaków otrzymają specjalną wersję Pro Evolution Soccer, która będzie hybrydą pomiędzy tym, co zobaczymy na nowych i starych konsolach. Zapewne pod względem wizualnym będziemy mieli last-geny, a pod względem funkcji to, co oferują współczesne konsole.

Zagorzali fani PES grający na komputerach pewnie i tak sięgną po siedemnastkę, lecz na pewno znajdą się i tacy, którzy będą woleli konkurencyjną FIFA 17, która poziomem nie tylko dorówna, lecz może i przewyższy edycje na PS4/Xbox One. A Wy co wybierzecie?

Przypominamy, że premiera PES 2017 została zaplanowana na 15 września tego roku.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie