Prince of Persia – zapowiedziano nową odsłonę serii. Gra trafi na VR

Ubisoft właśnie zapowiedział nową grę z cyklu. I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie jeden szczegół: Prince of Persia: The Dagger of Time będzie produkcją do VR, która na dodatek nie trafi do indywidualnych graczy.

Fani Prince of Persia od lat czekają na normalną, pełnoprawną odsłonę legendarnej serii. Na początku stycznia informowaliśmy o pogłoskach dotyczących produkcji o podtytule Dark Babylon, która miałaby zadebiutować w 2021. Ubisoft jeszcze nie odniósł się do tych spekulacji. Zamiast tego, producent ogłosił, że powstaje gra Prince of Persia: The Dagger of Time, w którą zagramy w goglach VR.

Tytuł jest wirtualnym escape roomem, który umożliwia kooperacyjną rozgrywkę dwóm, trzem lub czterem graczom. Przeniesiemy się do rzeczywistości znanej z Trylogii Piasków Czasu i będziemy rozwiązywać różne łamigłówki, by odnaleźć drogę do klepsydrowej komnaty i powstrzymać złe zamiary potężnego maga. Oczywiście otrzymamy też możliwość posługiwania się tytułowym sztyletem znanym z gry, który przewija i zatrzymuje czas.

A na koniec garść informacji na dobicie. Dałoby się jeszcze znieść fakt, że ma to być tytuł przeznaczony do wirtualnej rzeczywistości; niestety okazuje się, że nie będzie on dostępny dla indywidualnych graczy – The Dagger of Time jest tworzony wyłącznie z myślą o wyspecjalizowanych salonach VR. I jak się możecie domyślać,  takie miejsca spotkań z nowym Księciem znajdują się poza granicami naszego kraju. Zgodnie z informacjami na oficjalnej stronie gry, salony, w których będzie można doświadczyć PoP VR na własnej skórze, znajdują się najbliżej w Czechach (w Pradze i Ostrawie), Niemczech (w Lipsku oraz Berlinie) oraz na Ukrainie (Lwów).

Dalsze detale dotyczące The Dagger of Time Ubisoft ma ujawnić wiosną. Pozostaje więc czekać – ale bardziej na samą wiosnę niż na te informacje.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: