Premiery gier obecnego tygodnia. Kilka nowości na rozruch w 2023

gry premiery styczeń
Premiery gier Premiery tygodnia

Wielkie hity, tłuste AAA czy ulubione serie jeszcze nie teraz. Mimo to w miłej atmosferze przywitamy premiery gier na styczeń 2023.

Wszystkie fajerwerki już poszły z dymem, bąbelki od szampana przestały działać i trzeba wrócić do rzeczywistości, w której na start nie będzie hitów. Podchodząc do gier z mniejszymi oczekiwaniami jest jednak szansa na to, że te kilka proponowanych nowości przypadnie Wam do gustu.

Najlepsze premiery gier styczeń 2023 – przegląd tygodnia


Vampire Slayer: The Resurrection

Platformy: Switch
Data premiery: 2 stycznia
Producent: Wobbly Tooth
Wydawca: Wobbly Tooth

Z prostego pomysłu na walkę z wampirami narodził się amatorski projekt Vampire Slayer, mod stworzony na bazie Half-Life. Jego autor po wielu latach postanowił dopełnić dzieła, wydać sieciowy FPS jako kompletną produkcję. Oferuje zabawę podobną do CS-a – gracze dzielą się na dwie drużyny, gdzie łowcy uzbrojeni w różne pukawki toczą bój z zabójczymi krwiopijcami. I członkowie tych drużyn mają odmienne umiejętności i zalety. Jedni korzystają z bogatego arsenału broni palnej, krzyża i muszą dobijać przeciwnika poprzez wbicie kołka w serce, niczym z klasycznej legendy. Drużyna wampirów może natomiast uzupełniać HP dzięki wysysaniu krwi, a także ulepszonych atrybutów fizycznych.


AlphaLink

Platformy: Switch
Data premiery: 5 stycznia
Producent: Black Hive
Wydawca: Black Hive

AlphaLink zaliczyło długą i krętą drogę, zanim jej twórcy zdecydowali się, czym tak właściwie ma być gra. Najpierw celowali w singlową metroidvanię, by na końcu wypuścić multiplayer pod nową nazwą. Dla miłośników potyczek online na pewno jest to lepszy wybór, gdyż konstrukcja map jest idealna pod dynamiczne starcia, a do tego dwuwymiarowa oprawa ma komiksowy sznyt, odróżniający ją od mainstreamowych klonów. Jako strzelanka 2D jest o tyleż interesująca, ponieważ opiera się na mechanikach platformowych, a przy okazji daje duża swobodę w ramach tworzenia postaci (kilka frakcji) i jej rozwoju, który składa się na umiejętności i broń.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie