Premiery gier obecnego tygodnia. 5 gier, które mogą sprawić niespodziankę

premiery gier październik 2021
Felieton Premiery tygodnia

W kalendarzu kolejny tydzień i premiery gier na październik 2021. Zobacz najlepsze tytuły zapowiedziane na PC, PlayStation, Xbox oraz Switch.

W tym tygodniu wielkie NIE dla mainstreamu. Zamiast tego mamy naprawdę ciekawe tytuły z własnym pomysłem na sukces. Niektóre z nich spróbują go osiągnąć poprzez kontrowersyjne tematy, inne zaś swobodą rozgrywki lub oryginalną fabułą. A przy okazji, znajdzie się nawet horror na nadchodzącą maskaradę. Kilka z gier omówiliśmy już w zestawieniu miesiąca, a o pozostałych informujemy tuż pod filmem.

Najlepsze premiery gier październik 2021 – przegląd tygodnia


War Mongrels

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE, Switch
Data premiery: 19 października
Producent: Destructive Creations
Wydawca: All in! Games

Kojarzycie Hatred albo Ancestors Legacy? Odpowiadające za te gry polskie studio szykuje swój najbardziej ambitny projekt, w którym również nie zabraknie kontrowersji. Na warsztat wzięli II wojnę światową i zbrodnie wojenne. Więc będzie poważnie i dość brutalnie. Natomiast od strony gameplay’u, niektórym War Mongrels skojarzy się z serią skradanek strategicznych Commandos i jakby nie patrzeć słusznie – podobieństwa zauważymy w taktycznym systemie gry, specjalnych umiejętnościach członków grupy, czy w ustawionej kamerze z góry.


Elyon

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 20 października
Producent: Bluehole
Wydawca: Kakao Games

Na taką grę czekali wszyscy fani gatunku MMORPG. Łączy w sobie niezwykłą mieszankę steampunka z fantasy, wertykalny styl walki (na ziemi i w powietrzu), a także dodatkowe atrakcje poza ścieżką rywalizacji z innymi graczami. Eksploracja bogatego świata, stawianie domu i udział w ciekawych wydarzeniach pobocznych mogą odciągnąć od typowego wbijania poziomów. Ale jeśli chcecie sprawdzić grę tylko ze względu na ogromne starcia, to się nie zawiedziecie – nawet do 300 graczy na jednej mapie!


This Land Is My Land

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 20 października
Producent: Game-Labs
Wydawca: Game-Labs

This Land Is My Land potrzebowało 2 lat testów w early access, aby wyjść na prostą. W końcu otrzymamy kompletną grę z dopieszczonymi misjami, systemem rozgrywki, jak również odpowiednią optymalizacją silnika. Z pewnością jest to gra dla sympatyków Dzikiego Zachodu czy zwiedzania otwartego świata. Aczkolwiek nie mylcie jej z Red Dead Redemption 2 – jest to gra akcji w piaskownicy, ale z większym naciskiem na skradankowy styl gry.


Disciples: Liberation

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 21 października
Producent: Firma Studio
Wydawca: Kalypso Media

Chyba nie tylko ja czekam na godną kontynuację Disciples 2. Co prawda Liberation mocno ugrzecznili i zabrali jej sugestywny mrok, acz może nadrobi straty w ramach fabuły i turowych starć. Gra oferuję dużą swobodę w budowaniu armii (aż 50 różnych jednostek) i głównego bohatera, którego można rozwijać w 1 z 4 klas. Podobnie jak w poprzednich częściach zajmiemy się wykonywaniem misji, zbieraniem surowców oraz rozbudową bazy wypadowej.


The Dark Pictures: House of Ashes

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 22 października
Producent: Supermassive Games
Wydawca: Bandai Namco Entertainment

Halloween tuż tuż, toteż przyda się na wyjątkowy wieczór jakiś dobry horrorek. Z tym nie będzie problemu, bo na dniach wyjdzie 3 część gry z cyklu The Dark Pictures Anthology. Tym razem porcję strachu ma zapewnić pradawne zło w starożytnych ruinach, gdzie wylądowali amerykańcy żołnierze. W obliczu walki z krwiożerczymi bestyjkami ciężko będzie podejmować dobre decyzje i uzyskać perfekcyjne QTE, ale spróbować nie zaszkodzi. Od tego bowiem zależy, ile osób zachowa życie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie