Premiery gier obecnego tygodnia. 5 nowości, które zaskakują świetnym stylem

premiery gier marzec 2023
Premiery gier Premiery tygodnia

Przyszłość należy do gier, które mają unikalny charakter i styl oprawy. Nadchodzące premiery gier na marzec 2023 mają jedno i drugie.

Wielkobudżetowe kolosy czy niepozorne tytuły stawiające na oryginalność? W tym tygodniu raczej zobaczymy o wiele więcej gier z kategorii: niepozorne, intrygujące, artystyczne. Nie dopatrzycie się w tych nowościach ogromnego budżetu, natomiast mają w sobie coś, czego często brakuje klasycznym AAA – z braku właściwego słowa nazwę to “duszą”.

Premiery gier marzec 2023 – przegląd tygodnia


Dead Cells: Return to Castlevania

Platformy: PC, PS4, XONE, Switch
Data premiery: 6 marca 2023
Producent: Motion Twin
Wydawca: Motion Twin

Dead Cell idzie w tango z Castlevanią, za sprawą nowego rozszerzenia. Natura metroidvanii pozostanie nietknięta, choć klimat gry wkroczy na ścieżkę wampirów i walki z siłami ciemności. Dla fanów przygotowano 2 dodatkowe biomy z unikalnymi bestiami do zasiekania, poszerzono też arsenał broni o 14 zabójczych “kozików”, a finał historii zdaje się zmierzać do epickiego starcia z księciem Draculą. Ponieważ dodatek fabularny przejął po podstawce mechanikę proceduralnie generowanych map, duża zaletą będzie regrywalność pozycji. O czym warto też wspomnieć, podczas rozgrywki usłyszymy oryginalne utwory z Castlevanii i spotkamy kilku znajomych z wampirycznego uniwersum.


The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition

Platformy: PC, PS5, XSX
Data premiery: 7 marca 2023
Producent: Obsidian Entertainment / Virtuos
Wydawca: Private Division

Obsidian Entertainment wpadł na pomysł, aby odświeżyć RPG z 2019 roku. Niektórzy pewnie pomyślą, że The Outer World jeszcze nie zdążył się zestarzeć, lecz z perspektywy właścicieli PS5 i XSX, to wcale nie jest taki zły pomysł. To oni właśnie będą mogli skorzystać z mocy sprzętu i tym samym pograć w 4K i w 60 kl/s. A to wcale nie koniec zmian w nowej edycji. Zobaczymy usprawnione oświetlenie i dopieszczone tekstury. Podczas kosmicznej przygody uświadczymy też bardziej dopracowanego systemu walki i sztucznej inteligencji, co na pewno przełoży się ogólny poziom zabawy.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie