Premiery gier obecnego tygodnia. 5 zapowiedzi, które podniosą nam ciśnienie

gry kwiecien 2023
Premiery gier Premiery tygodnia

Wolicie popularne blockbustery czy smaczne indyki? Nadchodzące premiery gier kwiecień 2023 zapewnią dobre menu dla każdego typu gracza.

Uprzedźmy fakty i powiedzmy już na samym wstępie – oczy całej społeczności będą raczej zwrócone w kierunku jednego tytułu AAA o kosmicznym genotypie. Ale nie odbierajcie sobie szansy na poznanie gier o mniejszym budżecie i ciekawym stylu artystycznym. Mamy dla Was trailery i krótkie opisy, które pomogą Wam podjąć decyzję w co grać!

Najlepsze premiery gier kwiecień 2023 – przegląd tygodnia


Stranded: Alien Dawn

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 27 kwietnia 2023
Producent: Haemimont Games
Wydawca: Frontier Foundry

Fanom gier strategicznych chyba nie obce są Surviving Mars oraz seria Tropico. Twórcy tych gier wykorzystali swoje doświadczenie do stworzenia nowej marki w tym samym gatunku. Stranded: Alien Dawn to stricte science-fiction, który przenosi nas na obcą planetę, gdzie naszym celem jest założenie pierwszej kolonii. Wiąże się to z właściwym zarządzaniem kapitału ludzkiego, w tym przypadku kolonistami o różnych specjalizacjach. Na miejscu mamy w szybkim czasie przemienić niewielki obóz w dogodne miejsce do życia, polegając na uprawie ziemi, gromadzeniu zapasów i żywności. Aby utrzymać w ryzach własną kolonię będziemy musieli również zapewnić swoim “podopiecznym” codzienną rozrywkę.


Ash of Gods: The Way

Platformy: PC, Switch
Data premiery: 27 kwietnia 2023
Producent: Aurum Dust
Wydawca: Aurum Dust

Przy okazji premiery Ash of Gods: Redemption dużo mówiło się o skopiowanych pomysłach z serii The Banner Saga. Jest jednak nadzieja, że tym razem nie będziemy patrzeć na nową odsłonę przez pryzmat podobnego stylu graficznego i rozgrywki. Autorzy turowego RPG większy nacisk położyli na elementy karcianki i co uwidacznia się w trailerach, obrali kierunek na inny charakter rozgrywki. Walki na planszach odbywają się już nie w ramach wędrówki bohaterów, a gry turniejowej z regułą zwycięstwa niczym z szachów – aby pokonać przeciwnika musimy uśmiercić dowódcę.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie