Premiery gier obecnego tygodnia. Adrenalina i groza zapakowana do 5 świetnych nowości

premiery gier czerwiec 2023
Premiery gier Premiery tygodnia

Chcielibyśmy co miesiąc nowego Wiedźmina, ale trzeba brać to, co jest. A premiery gier na czerwiec 2023 wcale takie złe nie są.

Twórcy gier zadbają o nasz nastrój w nadchodzących dniach czerwca. Będą pełne majty strachu, trochę projektowania i niebezpieczne prędkości. Co jednak już teraz mogę Wam obiecać to, że na naszej liście premier na pewno choć jeden zwiastun obejrzycie, a później może i zamówicie na PC lub konsolę.

Najlepsze premiery gier czerwiec 2023 – przegląd tygodnia


Daydream: Forgotten Sorrow

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 14 czerwca 2023
Producent: Frozen Line
Wydawca: Ravenage Games

Na pierwszy rzut oka Daydream: Forgotten Sorrow to bardziej kolorowa i pozbawiona pierwiastku horroru wersja gry Little Nightmare. Twórcy w podobnym ujęciu przedstawiają rozgrywkę, która składa się na przeskakiwanie między platformami, rozwiązywanie zagadek środowiskowych i momentami radzenie sobie z przeciwnikami. W przypadku ostatniej aktywności, nie ma tu zbyt wielu scen ukierunkowanych na bezpośrednie starcia, bo częściej musimy unikać niebezpieczeństw niż stawać im naprzeciw.


Layers of Fear

Platformy: PC, PS5, XSX
Data premiery: 15 czerwca 2023
Producent: Bloober Team / Anshar Studios
Wydawca: Bloober Team

Czy horror opowiedziany drugi raz straszy tak samo? Wszystko zależy do tego, ile nowych rzeczy Bloober Team dodał do Layers of Fear. Wedle zapowiedzi, zmian w warstwie narracyjnej będzie sporo, mimo, że gra bazuje na pierwszych dwóch odsłonach serii. Odświeżona edycja ma skonsolidować opowieść o obsesyjnym malarzu i aktorze, a ponad to przedstawi nam kolejną postać, czyli pisarkę, która również zmaga się z wydarzeniami z przeszłości. Warto zaznaczyć, że polskie studio jako pierwsze wypuści na rynek produkcję powstałą na silniku UE5, więc tym bardziej dla polskiej branży jest to historyczny moment.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie