Premiery gier 2017 – najciekawsze tytuły na Nintendo Switch, Wii U i 3DS

Premiery gier 2017 – najciekawsze tytuły na Nintendo Switch, Wii U i 3DS
Polecamy! Premiery gier

Przed Nintendo rok pełen wyzwań. W marcu 2017 roku zadebiutuje na rynku swoiste rozwinięcie konceptu Wii U, czyli konsola Switch, która bez dwóch zdań będzie interesującą opcją dla osób ceniących sobie komfort grania nie tylko w domowym zaciszu, ale również poza nim.

Z licznych przecieków wiadomo, że sprzęt ten nie dołączy do technologicznej wojny pomiędzy Sony a Microsoftem, do czego już od lat zdążyło nas przyzwyczaić Nintendo. Trzeba to uszanować i mieć nadzieję, że tym razem umowna moc konsoli nie będzie przeszkodą dla długofalowej współpracy Nintendo z wydawcami third party. A tych jak wiemy, zadeklarowało się wielu. Tym samym możemy liczyć na wiele ciekawych gier i w ogóle marek, które wcześniej były osiągalne tylko na konkurencyjnych sprzętach.

Równie istotnym wyzwaniem dla japońskiego giganta będzie utrzymanie jak najdłuższego wsparcia dla obecnych konsol, czyli Wii U oraz 3DS’a. Nintendo wzięło sobie za punkt honoru, aby posiadaczy tychże sprzętów nie pozbawiać nowych gier wraz z premierą Switcha. Jak wiadomo obecne, leciwe już konsole będą powoli odchodzić do lamusa, lecz zapowiedzi na nadchodzący rok w większości potwierdzają stanowisko firmy. Tym samym zapraszamy na generalny przegląd najciekawszych gier zapowiedzianych na 2017 rok na wszystkie platformy Nintendo.

Nintendo Wii U

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Najnowsze przygody Linka to najprawdopodobniej ostatnia wielka gra na Wii U. Wielokrotnie przekładany tytuł, według zapewnień Nintendo, w końcu pojawi się w 2017 roku, jednak konkretna data wciąż owiana jest tajemnicą. Nowa produkcja Shigeru Miyamoto będzie dla Zeldy tym, czym dla serii Final Fantasy jest odsłona sygnowana numerkiem XV – dużym powiewem świeżości.

Z dotychczas udostępnionych  materiałów, The Legend of Zelda: Breath of the Wild jawi się jako rasowy RPG, który będzie zderzeniem klasycznych rozwiązań znanych z serii, z dzisiejszymi standardami gatunku. Możemy więc liczyć na duży, otwarty świat królestwa Hyrule, który będziemy mogli eksplorować wszerz i wzdłuż pieszo, z pomocą Epony, czy dzięki specjalnemu liściowi, który będzie służył za prowizoryczną lotnię. System walki również poddano pewnym modyfikacjom, ale co ważne, do pokonania niektórych przeciwników skorzystamy z otoczenia (np. stoczymy na kogoś głaz ze wzgórza).

Warto również wspomnieć o survivalowym zacięciu gry, polegającym na polowaniu, szukaniu składników i gotowaniu. Link, tak jak każdy z nas, będzie z czasem odczuwał głód i zmęczenie, które oczywiście trzeba będzie zaspokajać. Szykuje się więc gratka zarówno dla weteranów Zeldy, jak i osób znających serię pobieżnie.

Platformy: Wii U, Switch
Data premiery: 2017
Producent: Nintendo
Wydawca: Nintendo

Pikmin 4

Pikmin 4
Pikmin 4

Kolejna część przygód kapitana Olimara, podobnie jak Zelda, miała ukazać się jeszcze w 2016 roku, jednak przez niski priorytet projektu, związany zapewne z tworzeniem ważniejszych tytułów na Nintendo Switch, zostanie on zakończony w przyszłym roku, choć konkretów na razie brak. Po trzeciej części, ciepło przyjętej przez media i graczy, przed Nintendo spore wyzwanie, aby stworzyć grę nie odcinającą kuponów od poprzedniczki. Na pewno możemy liczyć na stały motyw współpracy Olimara z kolorowymi Pikminami, z których każdy ma inne zdolności (jedne są odporne na ogień, inne z kolei potrafią pływać). Strategiczno-logiczny charakter gry wyróżnia ją na tle reszty podobnych gatunkowo tytułów i wydaje się, że na Wii U zmierza pewniak, wart uwagi każdego posiadacza tej konsoli.

Platformy: Wii U
Data premiery: 2017
Producent: Nintendo
Wydawca: Nintendo

Gunscape

Na Wii U jest niewiele FPS-ów, stąd zapowiedziany na kwiecień Gunscape może być ciekawą opcją dla spragnionych wirtualnych strzelanin. Produkcja Blowfish Studios to dynamiczny, sandbox’owy FPS, wydany oryginalnie na PC, PS4 i Xbox One w marcu tego roku. Charakteryzuje się staroszkolną oprawą wizualną, podobną do Minecrafta czy Strafe, niezależnego FPS’a na komputery osobiste. Klimatem zaś może przywoływać skojarzenia z serią Quake, głównie przez bronie czy momentami mroczną, klaustrofobiczną stylistykę aren.

Gunscape oferuje niezłą kampanię dla jednego gracza czy szereg popularnych trybów w grze wieloosobowej, takich jak Capture the Flag czy Deathmatch. Dla wydłużenia rozgrywki, autorzy przygotowali edytor plansz, które można dowolnie testować, modyfikować i wykorzystywać do starć z innymi graczami. Do sprawdzenia.

Platformy: Wii U (wcześniej na PC, PS4, Xbox One)
Data premiery: kwiecień 2017
Producent: Blowfish Studios
Wydawca: Blowfish Studios

Soul Saga

Kickstarterowy projekt amerykańskiego studia Disastercake to klasyczne jRPG, dziejące się w najechanym przez armię potworów świecie Oterra. Świat ten zostaje oddzielony od Ziemi dzięki lokalnemu alchemikowi, który przeobraża go w archipelag lewitujących wysp. Aby zaprzestać zamętowi i spustoszeniu, do akcji wysłany zostaje Mithos, który kompletuje drużynę i rusza ocalić ludzkość.

Gra, choć w swoich założeniach nie imponuje fabułą, powinna być warta uwagi dla każdego fana japońskich RPG-ów. Disastercake w procesie deweloperskim czerpie całym garściami z kultowych klasyków ery pierwszego PlayStation, takich jak serie Final Fantasy, Suikoden czy Persona, stąd stylistyka i mechanika gry będzie dobrze powielała rozwiązania znane z wyżej wymienionych tytułów. Będzie to prawdopodobnie pierwszy, ufundowany w zbiórce crowdfundingowej, trójwymiarowy jRPG, tworzony przez fanów dla fanów.

Platformy: Wii U (powstaje również na PC, PS4, PS Vita)
Data premiery: 2017
Producent: Disastercake
Wydawca: brak danych

Na drugiej stronie zapowiedzi gier na Nintendo 3DS. Co przyniesie 2017 rok?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie