Premiera Star Wars: Battlefront może zostać opóźniona. “Bez skrupułów, bez wahania”

Twórcy obiecują, że nie wydadzą produktu, który będzie pełen błędów. Jeśli zajdzie potrzeba, bez mrugnięcia okiem odłożą premierę.

Nie możemy wypuścić gry, która nie będzie poprawnie działać lub jej jakość będzie niezadowalająca – zaznacza Peter Moore z Electronic Arts na łamach magazynu MCV. Dodaje, że jeśli coś pójdzie nie tak przy produkcji Star Wars: Battlefront, to nawet tuż przed zaplanowanym na listopad tego roku debiutem tytułu może dojść do przełożenia daty premiery. – Zrobimy to bez skrupułów i bez wahania – zaznacza Peter Moore.


Deweloper podkreśla jednak, że nie mamy się co martwić, bo musiałaby się stać prawdziwa katastrofa, żeby Battlefront został opóźniony. – To się nie wydarzy. Tytuł jest grywalny z 40 zawodnikami jednocześnie. Wszystko chodzi solidnie – przekonuje deweloper.

Miejmy nadzieję, że powyższe słowa się spełnią i Elektronicy wyciągnęli wnioski z przeszłości. Myślę oczywiście o nieszczęsnej premierze Battlefield 4. Przy Battlefield Hardline doszło natomiast do kilkumiesięcznej obsuwy. Tytuł miał zadebiutować początkowo 24 października zeszłego roku, a dostaliśmy go ostatecznie w marcu tego roku. Moore stwierdził nawiązując do przełożenia daty premiery Hardline, że to była trudna decyzja z biznesowego punktu widzenia, lecz jeśli chodzi o graczy, okazała się jak najbardziej słuszna.

Przypominamy, że Star Wars: Battlefront powinien pojawić się na PC, PS4 oraz Xboksie One dokładnie 17 listopada tego roku. Wierzymy, że tak będzie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

15 Shares
Share15
+1
Tweet