Premiera Red Dead Redemption 2 potwierdzona na jesień

Dobra wiadomość dla oczekujących nowej produkcji od Rockstar Games.

W trakcie niedawnego spotkania z inwestorami, Take-Two podzieliło się nie tylko wynikami sprzedażowymi swoich największych marek. Dowiedzieliśmy się również, że na ten rok przygotowywane są przede wszystkim dwie duże premiery. Mowa o Red Dead Redemption 2 oraz NBA 2K18. Take-Two zaznacza, że w przypadku tego pierwszego tytułu, ukazać się ma jesienią tego roku.

Co więcej, produkcja będzie zawierać tryb rozgrywki sieciowej, ale jak podkreśla wydawca, nie boi się w tym przypadku rywalizacji z GTA Online. Mimo tego, że obie gry są do siebie dość podobne, także pod względem zmagań w internecie.

Nie znamy niestety konkretów jeśli chodzi o tryb multi w Red Dead Redemption 2. Take-Two zaznacza, że ogłoszenie jakichkolwiek detali leży w gestii producenta gry – Rockstar Games.

„Red Dead Redemption 2 na PC będzie później”

We wrześniu zeszłego roku Rockstar oficjalnie zapowiedziało, że pracuje nad Red Dead Redemption 2 i wymienione zostały takie sprzęty jak PlayStation 4 oraz Xbox One na które ma się ukazać. Póki co producent nie mówi nic o wersji na PC oraz Nintendo Switch. Pierwsza część gry w ogóle nie pojawiła się na komputerach, natomiast GTA V już tak i to z opóźnieniem. To między innymi ta sytuacja daje znanemu analitykowi Michaelowi Pachterowi nadzieję, że Red Dead Redemption 2 będzie także na PC.

Serwis Gamingbolt zapytaj Pachtera wprost, czy jego zdaniem Red Dead Redemption 2 ukaże się na komputerach osobistych. Ten odpowiedział, że się pojawi, ale później w typowym dla Rockstar stylu. Pachter przypomniał przy okazji, jak to było w przypadku piątej odsłony GTA. Najpierw gra wylądowała na PS3 i X360, później na PS4 i XOne, aż w końcu na PC. To celowe działanie Rockstar Games.

Pomaga im to w ciągłym utrzymaniu zainteresowania swoimi grami. Zapowiedź Red Dead Redemption 2 pojawiła się w tym samym tygodniu, co premiera Battlefield 1, a zwiastun w tygodniu premiery Titanfall 2. Tym samym zapewne pokażą kolejny trailer w okolicach premiery nowego Call of Duty. Chcą zdominować nagłówki mediów, bo są znakomitymi marketingowcami. Sami zobaczcie, teraz rozmawiamy na temat Red Dead Redemption 2, które ukaże się dopiero za rok, a nie o grach, które będą w sklepach na przestrzeni najbliższego tygodnia. Są mądrzy – komentuje Michael Pachter.

Ciekawe ile z tej prognozy się sprawdzi. Jak sądzicie, Pachter trafił w sedno?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.