Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Premiera PlayStation 5 – „konsola już w rękach deweloperów”!

Jeden z branżowych dziennikarzy, którego wcześniejsze przecieki zdają się potwierdzać, przekazuje tym razem prawdziwą bombę. Premiera PlayStation 5 wcale nie jest taka odległa.

PS5 coraz bliżej? Według dziennikarza branżowego Marcusa Sellersa, dev kity PlayStation 5 trafiły z początkiem 2018 roku do wybranych deweloperów, by ci zapoznali się z architekturą sprzętu i rozpoczęli oczywiście produkcję gier (powyższa grafika to jedynie wizualizacja, nie prezentuje PS5). Premiera PlayStation 5 może zatem rzeczywiście mieć miejsce w 2020 roku, o czym wcześniej wspominali analitycy.

GTA VI – premiera i miejsce akcji nowego Grand Theft Auto. Nieoficjalnie

Marcus Sellers podzielił się rewelacjami na temat PlayStation 5 za pomocą Twittera i moglibyśmy je zbyć gdyby nie fakt, lecz dziennikarz jest naprawdę dobrze poinformowany. To on ujawnił jako pierwszy, że Blizzard pracuje nad Diablo 3 dla Nintendo Switch. Sam deweloper oczywiście twierdzi inaczej, lecz źródła brytyjskiego Eurogamera potwierdziły tę rewelację.

Co więcej, to Marcus Sellers pisał jako pierwszy, że nadchodząca odsłona Call of Duty to Black Ops 4. Dzisiaj mieliśmy kolejne doniesienia w tej sprawie świadczące, że prawdopodobnie tak właśnie będzie.

Bardzo prawdopodobne, że również w przypadku PlayStation 5 Marcus Sellers jest dobrze poinformowany.

PlayStation 5 ma już być w rękach deweloperów.

PlayStation 5 i kompatybilność wsteczna

To jednak nie jedyne wieści dotyczące PS5, które mamy Wam dzisiaj do przekazania. Ciekawie wygląda również sprawa patentu dotyczącego testowania aplikacji w ramach kompatybilności wstecznej. Jak zauważa insider o nicku Tidux (wszystko opisuje portal PSU), Sony zaktualizowało wspomniany patent 13 lutego, czyli w zeszłym miesiącu.

Wiemy, jakie zdanie ma Sony odnośnie wstecznej kompatybilności w przypadku PlayStation 4. Dla przypomnienia – w czerwcu zeszłego roku w dobitny sposób skomentował to szef europejskiego oddziału firmy na łamach magazynu Time: Przyjrzeliśmy się wstecznej kompatybilności i mogę powiedzieć, że jest to funkcja bardzo często pojawiająca się w prośbach graczy, lecz rzadko używana. Byłem też ostatnio na imprezie Gran Turismo, gdzie pokazywano gry z PS1, PS2, PS3 i PS4. Te z PS1 i PS2 wyglądały wiekowo, kto chciałby w to grać?

Ponadto wsteczna kompatybilność dla gier z PS3 może być bardzo trudnym zadaniem do wykonania, jak sugerował jeszcze podczas targów E3 2015 sam Shuhei Yoshida: Jeśli to byłaby prosta sprawa, po prostu byśmy to zrobili.

Powstaje zatem pytanie – dlaczego Sony aktualizuje swój patent? PSU sugeruje, że wsteczna kompatybilność może być szykowana z myślą o PlayStation 5, na której uruchomimy gry z PS4.

Premiera PlayStation 5 – analitycy zgodni

Serwis Gamingbolt zapytał pod koniec lutego tego roku Mata Piscatella, analityka z firmy NPD, kiedy nadejdzie właściwa pora, aby Sony wypuściło na rynek PlayStation 5. – Rok 2020 jest tym, co mam w mojej prognozie. Dane sugerują, że nie trzeba robić tego wcześniej – twierdzi Mat Piscatella dodając, że byłby zaskoczony, gdyby sprzęt wylądował na rynku wcześniej.

Przypuszczenia analityka NPD pokrywają się z tym, co już we wrześniu zeszłego roku mówił Michael Pachter podczas podcastu The 1099: Sądzę, że premiera PlayStation 5 nastąpi w 2019 lub 2020 roku, lecz gdybym musiał się założyć, to stawiam na 2020 rok. Sony zarabia dużo pieniędzy na PlayStation 4 i firma będzie chciała wyciągnąć ze sprzętu tyle, ile tylko się da.

Obecna, dobra sytuacja PlayStation 4 rzeczywiście skłania do tego, by uznać rok 2020 jako najlepszy na premierę PlayStation 5. Jak Wy sądzicie?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%