Premiera No Man’s Sky na PC jednak trochę później

Na szczęście obsuwa do wielkich nie należy.

Kosmiczny symulator No Man’s Sky od studia Hello Games nie doleci na czas, jeśli chodzi o komputery PC. Dotychczas zakładano, że tytuł wyląduje na blaszakach w dniu 10 sierpnia, jednak jak można teraz przeczytać na oficjalnej stronie gry, data premiery No Man’s Sky na PC to 12 sierpnia tego roku. Deweloper nie wyjaśnił, z czego wynika to drobne opóźnienie.

Jeśli chodzi o debiut symulatora na konsoli PlayStation 4, to tutaj żadne zmiany nie nastąpiły, zatem premiera światowa nastąpi 9 sierpnia, a do Europy tytuł zawita dzień później, czyli 10 sierpnia.

Przypominamy, że zgodnie z wczorajszymi informacjami No Man’s Sky w wersji na konsolę od Sony nie będzie potrzebowało aktywnego abonamentu PlayStation Plus.

Wcześniej twórcy tytułu potwierdzili, że obce lądy pozwiedzamy bez konieczności połączenia z internetem, ponieważ cały świat No Man’s Sky ma być generowany proceduralnie na podstawie kodu zaszytego w grę. W niektórych przypadkach trzeba będzie jednak połączyć się z siecią, choćby dlatego, by zaktualizować bazę odkrytych przez innych graczy planet, form życia oraz roślin. Bez internetu nie będziecie mieli po prostu dostępu do niektórych funkcji symulatora.

Dobra wiadomość jest taka, że abonament PlayStation Plus nie będzie konieczny, by skorzystać z sieciowych opcji No Man’s Sky. Potwierdził to David Miller, czyli australijski redaktor Game Informer’a. Po rozmowie z działem PR PlayStation napisał on na Twitterze: Sony właśnie potwierdziło, nie będziesz potrzebował PS Plus, by grać w No Man’s Sky online.

To naprawdę świetna wiadomość dla osób, które chcą sięgnąć po No Man’s Sky. Zwłaszcza, że cena tej niezależnej gry wcale nie jest niska i wynosi 249 zł.

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać premiery symulatora, przypominamy trzy ostatnie filmiki, prezentujące kolejno system handlu w grze, eksplorację oraz walkę:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

25 Shares
Share25
+1
Tweet