Premiera GTA VI. Zaniepokojeni fani snują teorie spiskowe

GTA VI - kiedy data premiery? Nowe informacje nie ucieszą graczy | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5 Xbox Series Xbox Series S

Opublikowany w grudniu trailer szóstej odsłony Grand Theft Auto poinformował nas o planowanej w 2025 roku premierze gry. Fani produkcji mają jednak coraz więcej wątpliwości, jak i przypuszczeń dotyczących daty wydania. Czy premiera GTA VI faktycznie nastąpi w przyszłym roku? Poza tym, który okres z 12 miesięcy najbardziej pasuje do wydania gry? W sieci znajdziemy kilka różnych poglądów na ten temat.

Premiera GTA VI z okazji święta zakochanych?

Kiedy wyjdzie GTA VI? Opublikowany w grudniu trailer zawierał informację, że tytuł zostanie wydany w 2025 roku. Nie jest to jednak zbyt precyzyjna zapowiedź, a poza tym gracze już zdążyli przyzwyczaić się do przesuwania przez Rockstar dat wydania ich gier. Czy i w tym wypadku zaliczymy opóźnienie? Niekoniecznie, a niektórzy mają na ten temat dość konkretne przemyślenia i argumenty.

W sieci pojawiła się interesująca teoria, jakoby premiera GTA VI miała mieć miejsce w okolicach lutego 2025 roku. Konkretniej chodzi o walentynki, czyli święto zakochanych. Taka data miałaby odnosić się do pary głównych bohaterów, którzy z oczywistych względów mają się ku sobie. Czy Rockstar faktycznie podszedłby do wydania gry w taki nieszablonowy sposób? Szczerze mówiąc, nie widzę przeszkód. Oznaczałoby, że do wydania gry został nam praktycznie rok, co cieszy.

Czy gra faktycznie może zostać wydana tak „szybko”? W końcu poprzednie odsłony serii (jak również Red Dead Redemption 2) zaliczały opóźnienia. Może szóstka rzeczywiście będzie wyjątkiem? Fani uważają, że na trailerze gra prezentowała się niezwykle dobrze. Oznaczałoby to, że twórcy pozostawili sobie rok na doszlifowanie wszystkiego i nie będą potrzebować więcej czasu przed premierą. Z drugiej strony wiemy, że niesławne wycieki gry sprzed jakiegoś czasu wpłynęły negatywnie na proces produkcyjny i mogły opóźnić premierę.

Ostatecznym argumentem jest jeszcze plan finansowy wydawcy, czyli firmy Take Two. Ten zakłada, że w roku fiskalnym 2025 (czyli okres do marca 2025) zanotowane zostaną duże przychody, wynikające najpewniej z mocnej premiery. Wiemy, że raczej w tym czasie nie zostanie wydana inna gra, a GTA Online nie zanotuje nagle ponadnormatywnych wyników.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie