Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Premiera Cyberpunk 2077 pod koniec 2019 roku, twierdzą analitycy

Wciąż czekamy na oficjalne wieści od CD Projekt RED odnośnie daty debiutu kolejnej gry dewelopera. Premiera Cyberpunk 2077 to będzie wielki dzień, a zdaniem analityków z firmy Vestor, doczekamy go w ostatnim kwartale 2019 roku.

Sukces RDR2 wskazuje na olbrzymi potencjał CP77 – takim nagłówkiem Vestor opatrzył aktualizację rekomendacji dla spółki CD Projekt. Analitycy są zdania, że premiera Cyberpunk 2077 nastąpi w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Premiera Cyberpunk 2077 w 2019 roku?

Utrzymujemy założenie debiutu w 4Q19, sprzedaż 19 mln egz. w kwartale premiery i przychody PLN 1.9 mld (USD 525 mln). Na telekonferencji zarząd potwierdził, że jakość pozostaje dla CDR absolutnym priorytetem i Cyberpunk 2077 będzie nie mniej dopracowanym projektem niż RDR2czytamy w raporcie firmy Vestor.

Analitycy podają dla porównania, że RDR2 rozeszło się w nakładzie 17 mln egzemplarzy w 12 dni (dane Take Two). Gra wyszła tylko na konsole PS4/XboxOne. W tym świetle, nasze prognozy dla CP2077 wyglądają konserwatywnie – gra wyjdzie równocześnie na PC i konsole. Do tego uważamy, że świat Cyberpunk / sci-fi powinien być bardziej popularny wśród graczy niż tematyka Dzikiego Zachodu – napisano w raporcie.

Cyberpunk 2077 to gra role-playing rozgrywająca się w tętniącym życiem i technologią otwartym świecie wzmocnionych cybernetycznie ulicznych wojowników, groźnych netrunnerów i błyskotliwych korpohakerów. Gracze wcielają się w postać V — cyberpunka stawiającego pierwsze kroki w najniebezpieczniejszym mieście przyszłości. Opowieść V oraz rozbudowane misje poboczne zaoferują dziesiątki godzin rozgrywki pełnej skomplikowanych moralnie wyborów. Ich konsekwencje wpłyną na przyszłość V oraz bohaterów, których spotka na swojej drodze. Akcja gry Cyberpunk 2077 — zdobywczyni ponad 100 nagród podczas targów E3 2018 — umiejscowiona jest w uniwersum klasycznego systemu fabularnego Cyberpunk 2020.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%