Tajemnicze Pragmata od Capcomu na nowym zwiastunie z rozgrywką. Twórcy przepraszają

Pragmata na pierwszym zwiastunie z rozgrywką. Capcom przeprasza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Capcom postanowił przeprosić nas za zwłokę i zaprezentować pierwsze fragmenty rozgrywki z Pragmata – tajemniczego nowego IP japońskiej korporacji.

Gdy w 2020 roku Capcom oficjalnie zapowiedział swoje nowe IP, z miejsca byłem nastawiony niezwykle pozytywnie. Poprzednie materiały mocno kojarzą się choćby z Death Stranding, w szczególności pod względem klimatu. No i wygląda na to, że firma chce nam przedstawić ciekawą historię science-fiction, w której znajdziemy wiele robotów, dziwaczne zjawiska, astronautę oraz małą dziewczynkę z supermocami.

Od tamtej pory jednak czekamy i czekamy, a o grze nic nowego nie wiadomo. Za sprawą wczorajszej konferencji pokazano pierwszy tak konkretny wgląd w to, czym w ogóle nowa pozycja jest. Tak jak mogliśmy się tego spodziewać, mamy do czynienia z tytułem action-adventure, który połączy eksplorację z walką. Tak to przynajmniej wygląda na poniższym materiale wideo.

Nie wiemy nic więcej, ale zaprezentowane urywki rozgrywki prezentują się obiecująco. Na gameplayu widać stację kosmiczną, a także głównego bohatera, który opiekuje się dziewczynką z nadnaturalnymi zdolnościami. Będzie walka z robotami, a nawet z bardzo dużymi przeciwnikami. Wszystko ma jednak dość zaskakujący „melancholijny” klimat tak właśnie mocno kojarzący się ze wspomnianym Death Stranding.

Na końcu materiału Capcom przeprasza za zwłokę. Twórcy wyjaśniają, że chcą „stworzyć najlepszą grę, jaką są w stanie”, dlatego Pragmata nie wyjdzie w tym roku. Na premierę mamy zaczekać do 2024 roku, ale nie podano nic konkretnego.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie