Netflix – najpopularniejsze filmy i seriale [4-10 kwietnia]. Furioza numerem 1 na całym świecie

polskie filmy podbiły Netflix - m.in. Furioza i Gierek
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Newsy Platformy Platformy Seriale

Statystyki z zeszłego tygodnia pokazują, że polskie filmy zdecydowanie podbijają Netflix – i to nie tylko w naszym kraju.

Światowym hitem w kategorii filmów nieanglojęzycznych jest bowiem… Furioza. Podczas gdy jako Polacy nie zawsze doceniamy rodzime kino (choć w tym przypadku ta sytuacja nie występuje), okazuje się, że doceniają je mieszkańcy 73 innych państw i terytoriów. Film stał się numerem 1 nie tylko w „swojskich” Czechach, Chorwacji czy Litwie, ale także w nieco bardziej egzotycznych zakątkach globu, m.in. w Brazylii czy Nowej Kaledonii. Netflix nie podaje wprawdzie, jak za granicą oceniają Furiozę; sama popularność filmu o czymś jednak może świadczyć.

Polskie filmy to jednak oczywiście nie wszystko, co Netflix ma do zaoferowania. Dużą popularnością cieszy się również Między życiem a śmiercią, czyli melodramat z Joey King w głównej roli. To właśnie ten tytuł stał się najpopularniejszą produkcją angielskojęzyczną w globalnych statystykach.

W kategorii seriale na pierwsze miejsce przebojem wbiła się Szkoła dla elity ze swoim piątym już sezonem. Oczywiście dotyczy to zestawienia produkcji nieanglojęzycznych. Wśród tych w języku angielskim największą oglądalnością nadal może poszczycić się 2. sezon Bridgertonów; ich losy na całym świecie śledzono przez ponad 115 mln godzin.

Jak wygląda sytuacja w polskiej wersji Netfliksa? Zestawienia jak co tydzień znajdziecie poniżej.

Najpopularniejsze filmy w Polsce – 4-10 kwietnia

 1. Gierek
 2. Furioza
 3. Między życiem a śmiercią
 4. Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4
 5. Wygrać marzenia
 6. W starym, dobrym stylu
 7. 28 dni
 8. Rock’N’Rolla
 9. Najmro
 10. Dzień próby

Najpopularniejsze seriale

 1. Bridgertonowie, sezon 2
 2. Biała księżniczka, sezon 1
 3. Szkoła dla elity, sezon 5
 4. Hiszpańska księżniczka, sezon 1
 5. Biała królowa, sezon 1
 6. Bridgertonowie, sezon 1
 7. Psi patrol, sezon 6
 8. Hiszpańska księżniczka, sezon 2
 9. Superpsiaki, sezon 1
 10. Psi patrol, sezon 5
Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie