Polska horrorem stoi? Oto Hollow i Shadow Over Isolation od gdyńskiego studia Forever Entertainment

Polska horrorem stoi? Oto Hollow i Shadow Over Isolation od gdyńskiego studia Forever Entertainment
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Zapraszamy na zwiastuny produkcji.

Forever Entertainment zorganizowało kilka dni temu konferencję prasową, ujawniając i przypominając, na czym studio będzie się skupiało w nadchodzących miesiącach.

Od początku roku wydaliśmy 14 gier na platformie Steam, a do końca bieżącego roku planujemy wydać kolejne sześć. Natomiast w roku 2017 planujemy wydać 40 nowych gier. Prowadzimy w tej chwili zaawansowane rozmowy z ponad 20 zespołami deweloperskimi, co już w najbliższym czasie umożliwi nam podpisanie kolejnych umów dystrybucyjnych. Przyjęcie tej strategii gwarantuje stabilny wzrost przychodów. Zarobione w ten sposób środki przeznaczymy na większe produkcje – zaznacza deweloper.

O jakich większych produkcjach mowa? Forever Entertainment przytacza tutaj kilka gier, z których największą uwagę przykuwają dwa ciekawie zapowiadające się horrory.

Hollow

Spółka tłumaczy, że Hollow będzie grą z gatunku sci-fi horror z akcją przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby. Gracz wciela się w pilota, który dociera na wyglądającą na  opuszczoną stację kosmiczną na orbicie Saturna i stara się rozwiązać zagadkę zniknięcia załogi. Jak widać, gra wygląda rewelacyjnie i opowiada naprawdę ciekawą historię.

Pod koniec bieżącego roku Hollow wejdzie w fazę beta testów, a premiera planowana jest na pierwszą połowę roku 2017. Hollow w pierwszej kolejności zadebiutuje na PC, ale w planach są też wersje na Xbox One i PS4.

Shadow Over Isolation

Shadow Over Isolation podobnie jak Hollow jest grą, w której akcja przedstawiana jest z perspektywy pierwszej osoby. Celem gracza jest zbadanie, co dokładnie wydarzyło się na farmie jego ciotki. Gra obfituje w bardzo ciekawe zwroty akcji i umiejętnie buduje atmosferę zaszczucia. Podobnie jak w przypadku Hollow, premiera zaplanowana jest na pierwszą połowę roku 2017. Shadow Over Isolation najpierw zadebiutuje na PC, ale w planach są też wersje na Xbox One i PS4.

Deweloperzy obiecują, że Shadow Over Isolation zaoferuje nam nieliniową fabułę i wątek główny, którego rozwiązanie zajmie nam przynajmniej sześć godzin. Czas rozgrywki wydłużymy jednak wykonując liczne zadania poboczne.

Na platformie Steam pojawiły się już minimalne wymagania sprzętowe dla tytułu i jak możecie zobaczyć, gra nie będzie zbyt sprzętożerna.

Shadow Over Isolation – minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: Dual core Intel lub AMD at 2.8 GHz
  • Pamięć: 6 GB RAM
  • Karta graficzna: nVidia GeForce 670, ATI/AMD Radeaon HD7950/R7 370
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 2 GB dostępnej przestrzeni

Po udanych horrorach Layers of Fear czy Kholat z polskiego podwórka szykują się zatem kolejne obiecujące produkcje. Dacie im szansę?

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia