Półnagie piętnastolatki usunięte z Bravely Default [3DS]. Przesada?

0 komentarzy

Square Enix wychodzi z założenia, że japońscy gracze mogą popatrzeć na trochę golizny, a my to już nie.

Wersja Bravely Default, która trafiła na europejski rynek niecały miesiąc temu, przeszła przed tym malutki lifting. Efekt? Kuso ubrane bohaterki wciągnęły na swoje drobne ciałka spódniczki i poubierały się tak, jakby nadchodziła zima stulecia. No, może przesadzam, ale efekt zmian jest widoczny gołym okiem (po prawej wersja japońska, po lewej ta dla nas).

Bravely-Default-cenzura

To jednak nie wszystko. W europejskiej wersji Bravely Default odebrano bohaterom najlepsze lata życia. Wiek postaci został bowiem zwiększony z 15 do 18 lat, więc trzy latka przepadły w czarnej dziurze. Ponoć niektóre dialogi zostały również oczyszczone z erotycznych podtekstów, żebyśmy nie musieli zatykać uszu podczas rozgrywki.

Co sądzicie o takich działaniach? Jesteście za ostrą cenzurą? Może zamiast niej wystarczy opcjonalna kontrola rodzicielska, którą można włączyć podczas pierwszego odpalenia gry? Dajcie znać na forum, za którą opcją jesteście!

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się