Zapowiedziano Sniper: Ghost Warrior 3 oraz kontynuację Lords of the Fallen!

Prace nad grami już się rozpoczęły.

Polskie studio CI Games zorganizowało dzisiaj konferencję prasową, na której przedstawiono plany spółki na kolejne lata. Deweloper widzi ogromny potencjał w konsolach nowej generacji, szacując, że ilość PS4 i Xboksa One wzrośnie z około 23 mln sztuk na koniec 2014 roku, do około 85 mln do końca 2016 roku.


– To dla nas ogromna szansa – zaznaczył Marek Tymiński, prezes CI Games. Jak polskie studio zamierza ją wykorzystać? – Rozpoczęliśmy już pracę nad kontynuacją Lords of the Fallen , która również będzie grą na konsole nowej generacji – mówi Tymiński.

Polacy zamierzają również wejść na rynek gier mobilnych. – Pierwszą grą będzie mobilna wersja Lords of the Fallen. Gra zostanie wydana na platformy iOS oraz Android jeszcze w 2015 roku. W tym samym czasie powstanie co najmniej jeszcze jeden tytuł dedykowany urządzeniom typu smartfon i tablet – informuje warszawskie studio.

Prezes Tymiński zdradził również, że CI Games pracuje nad kolejną częścią swojej gry snajperskiej. Premierę Sniper: Ghost Warrior 3 zaplanowano na 2016 rok. Gra zostanie wydana na PC oraz na konsole nowej generacji – PS4 oraz Xbox One. Pokazano już pierwszy artwork, który zdobi początek tej wiadomości.

Prace koncepcyjne są na zaawansowanym poziomie – 60-osobowy zespół od maja tego roku pracuje nad tym projektem. Będzie to wysokobudżetowa produkcja klasy AAA, która ma spore szanse na międzynarodowy, zarówno  artystyczny, jak i komercyjny sukces. Nad projektem czuwa dwóch wybitnych specjalistów, którzy mają duże doświadczenie w grach FPS i snajperskich – mówi Marek Tymiński.

Za Sniper: Ghost Warrior 3 odpowiedzialny będzie zespół na czele którego stoją Steve Hart oraz Paul Robinson. Steve Hart odpowiadał za grę Sniper Elite 2, brytyjskiego studia Rebellion. Paul Robinson z kolei pracował przy takich tytułach jak Comanche, Armored Fist (studio NovaLogic), Full Spectrum Warrior (Pandemic) czy Killzone 2 (Guerilla Games).

Deweloper zdradził, że gry z serii Sniper: Ghost Warrior do tej pory sprzedały się w nakładzie ponad 5,5 mln sztuk na całym świecie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 Shares
Share1
+1
Tweet