Mimo porażki The Last of Us Part I, PlayStation obiecuje jeszcze więcej gier na PC

PlayStation obiecuje jeszcze więcej gier na PC. Porażka TLoU nie zraziła
Newsy PC PS4 PS5

Sony chyba się nie zraża katastrofą The Last of Us Part I na PC. PlayStation obiecuje, że dostaniemy jeszcze więcej gier przeniesionych z ich konsoli na komputery.

Zróbmy listę gier z PlayStation, w które najchętniej zagralibyśmy na PC, co Wy na to? Fani “blaszaków” dostali już parę wyśmienitych pozycji, pokroju Days Gone, God of War czy Marvel’s Spider-Man. Były też falstarty, jak słaba sprzedaż portu Uncharted czy tragicznie wręcz przyjęte The Last of Us Part I. W każdym razie wciąż czekam na konwersję Ghost of Tsushima i… Until Dawn. Tego drugiego raczej się nie doczekam, chyba że powstanie remaster albo remake. Mimo wszystko Sony ma w swojej ofercie wiele innych pozycji, które z uznaniem mogłyby wylądować na “blaszakach”.

Piszę o tym dlatego, że Sony kolejny raz przyznaje, iż na PC trafi więcej gier z PlayStation. Niedawno do sieci trafił publiczny dokument przedstawiający skonsolidowane wyniki finansowe firmy za rok fiskalny 2022. W dokumencie znajdziemy wiele rzeczy, które raczej mało kogo obchodzą, ale trafiła się prawdziwa perełka. To detal, ale naprawdę ważny. Firma bowiem przyznaje, że będzie kontynuować “wydawanie tytułów katalogowych na PC”.

Niestety wraz z tą informacją, nie zyskaliśmy żadnych szczegółów. Nie ma żadnego okienka wydawniczego, czy nawet konkretnych tytułów. Ghost of Tsushima wydaje się jednak najbardziej realną opcją, bo pojawiało się również w przeciekach. Z czasem nie zdziwiłbym się, gdyby Sony pokusiło się również o drugie części Horizona i God of War, wszak “jedynki” na PeCetach są.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie