PlayStation będzie kontynuować strategię wydawania gier na PC po paru latach od wersji PS5

PlayStation będzie wydawać wersje PC po paru latach od debiutu na PS5
Newsy PC PS5

Jim Ryan, szef PlayStation, stwierdził, że dotychczasowa strategia dobrze działa dla firmy. Sony wciąż chce wydawać wersje PC po paru latach od debiutu na PS5.

Nie sposób się sprzeczać z tym, że PlayStation słynie z jakościowych gier ekskluzywnych. Problem w tym, że na PS5 wcale wiele takich pozycji nie wychodzi. Niedługo na szczęście wydarzy się PlayStation Showcase, gdzie liczymy na pokazy wielu nowych tytułów. Gracze PS5 mogą teoretycznie więc być spokojni, ale co z posiadaczami PeCetów? Oni przecież też od paru lat dostają konwersje gier z PS4 czy PS5.

Okazuje się, że taka strategia dobrze działa dla firmy. Jim Ryan w rozmowie z Famitsu przyznał, że widzi jednak jak ważne jest wydawanie exów na PlayStation 5. Firma wciąż ma traktować priorytetowo swoją własną konsolę, ale nie oznacza to, że PeCeciarze zostaną pominięci. Będą jedynie musieli nieco dłużej poczekać od pierwotnego debiutu konkretnej pozycji.

W pełni rozumiemy również znaczenie tytułów na wyłączność PS5. Jak wspomniałem wcześniej, głównym zadaniem PlayStation Studios jest tworzenie gier na najnowszy sprzęt PlayStation, które spodobają się graczom. Zwiększamy liczbę gier na wyłączność PS5 i rozłożymy w czasie premiery wersji PC.

– zapewnił Jim Ryan, szef PlayStation

Ryan pokusił się również o zapewnienie, że gracze nie mają problemu z tym, że wersje PC wychodzą po 2-3 latach od edycji z PS4/PS5. Jego zdaniem gracze “często uważają, że wydanie wersji na PC dwa lub trzy lata po wydaniu wersji na PlayStation jest akceptowalne”. W praktyce oznacza to po prostu kontynuowanie dotychczasowej strategii wydawniczej firmy. Gry takie jak God of War, Days Gone czy Marvel’s Spider-Man doczekały się swoich wersji na PC, które zostały w większości przyjęte świetnie, ale ukazały się faktycznie po paru latach od oryginalnego debiutu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie