PlayStation może wkrótce przejąć japońskiego giganta. Capcom, Square Enix, a może ktoś inny?

PlayStation Resident Evil Final Fantasy grafika
PS4 PS5

Kolejna poszlaka wskazuje, że PlayStation zamierza przejąć studio z Japonii. Oferta pracy w firmie pozostawia cenną wskazówkę na temat regionu, w jakim Sony może planować zakupy.

Sony szuka osoby na stanowisko Corporate Counsel. Pracownik zająłby się pomocą przy procesie przejmowania kolejnych firm. Choć Sony rekrutuje na związane z przejęciami stanowiska od dłuższego czasu, tym razem sprawa jest ciekawsza – jako zaletę potencjalnego kandydata wymienia się język japoński, choć pracowałby on w biurze w USA.

Sony od jakiegoś czasu prowadzi rekrutację na kluczowe stanowiska, aby zrealizować duże, złożone przejęcia specjalnie dla jednostki biznesowej PlayStation. W poprzednich ogłoszeniach o pracę określano to nawet jako przejęcia nieorganiczne.
Ostatnie oferty pracy zachęcają do znajomości języka japońskiego

– zauważył Mr. Clutch na Twitterze

Oczywiście język japoński mógł zostać wspomniany z innego powodu. Sony to w końcu japońska firma, więc nic dziwnego, że znajomość języka byłaby plusem. Jest jednak jedno „ale”.

Znany analityk wskazał niedawno, że Sony najpewniej zrobi zakupy w Japonii. Microsoft może mieć z tym problem z uwagi na obowiązujące w kraju kwitnącej wiśni prawo ograniczające możliwości zakupu japońskich firm przez zagraniczne przedsiębiorstwa. Sam Jim Ryan wspominał zresztą, że Sony absolutnie nie zamierza jeszcze kończyć zakupów.

PlayStation lubi przejmować zespoły, z którymi ściśle współpracuje. Pierwsze na myśl przychodzą więc Capcom i Square Enix. Wybór japońskich studiów jest jednak tak ogromny, że możemy tylko gdybać.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie