Nowe gry na PlayStation 5. Co czeka graczy w nowym roku?

PlayStation
Newsy PS5

Najnowszy wpis na blogu PlayStation przybliża nam nadchodzące produkcje. Już teraz wpiszcie sobie do kalendarza te daty, bo czeka nas naprawdę sporo dobrego. Jakie gry wyjdą na konsole Sony w przyszłym roku? Oto nasze podsumowanie.

PlayStation i nowe gry w 2024 roku

Ostatnie dni grudnia to idealna okazja nie tylko do podsumowań i rankingów, ale też zapowiadania tego, co wyjdzie w najbliższym czasie. A będzie tego sporo, o czym informuje PlayStation. Na konsole Sony trafi kilka naprawdę interesujących tytułów, wśród których znajdziemy kontynuacje klasyków i nie tylko:

Rzućmy okiem na nieco więcej szczegółów, bo gier do omówienia jest kilka, a każda z nich zapowiada się interesująco.

Nowe gry w nowym roku — na to warto czekać

Na pierwszy ogień idzie Tekken 8, czyli kontynuacja kultowej marki bijatyk. Niedawno wspominaliśmy Tekken 3, a już 26 stycznia na rynek trafi najnowsza odsłona Turnieju Żelaznej Pięści. Graczy z pewnością zachwyci fakt, że gra będzie łączyła w sobie ogromne pokłady nowości, jak również klasyczne rozwiązania. Do boju stanie 32 wojowników, z których część dobrze znamy — nie zabraknie jednak debiutantów. Każdy bohater to unikatowy styl i niepowtarzalne umiejętności.

Niedługo później, bo 8 lutego swoją premierę będzie mieć Helldivers 2. To kontynuacja kooperacyjnej strzelanki sieciowej, w której wcielamy się w grupkę tytułowych żołnierzy. Ich zadaniem jest obrona swojej planety przed najeźdźcami z kosmosu. Trzecioosobowa perspektywa świetnie sprawdza się podczas wartkiej akcji, gdzie przyjdzie nam eksterminować potężne i liczne grupy wrogów.

Sam koniec drugiego miesiąca, czyli 29 lutego to czas na premierę Final Fantasy VII Rebirth, czyli drugiej części remake’u kultowej siódemki. Ponownie będziemy śledzić losy naszych ulubionych bohaterów w przepotężnej grze RPG pełnej historii, różnych wątków, eksploracji i nie tylko. Niedawno jeden z twórców gry wyjawił, że dużą inspiracją był dla niego Wiedźmin 3. Zwiedzanie świata i poboczne małe fabuły mają stanowić ważny element rozgrywki. Uwaga, tylko dla posiadaczy PlayStation 5!

To nie koniec dobrych wieści. Już 22 marca na rynku ukaże się Rise of the Ronin, czyli gra RPG w otwartym świecie, za którą odpowiada Team Ninja. Uznani twórcy takich gier, jak m.in. Nioh czy Ninja Gaiden zabiorą nas do XIX-wiecznej Japonii. Tłem fabularnym jest wojna domowa, którą obserwujemy z perspektywy wojownika bez pana. Naszym zadaniem będzie… No właśnie o tym zadecydujemy sami, pomagając jednym, walcząc z innymi.

Nadchodzący rok zapowiada się znakomicie!

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie