PlayStation robi “epickie RPG” w stylu Mass Effect? Wyciekł gameplay i pierwsze informacje

PlayStation robi
Newsy PS5

Nowe IP od PlayStation wyciekło na krótkim fragmencie rozgrywki. Nie znamy wielu szczegółów, ale pojawiło się mnóstwo ciekawych teorii.

Każda wzmianka o nowych grach na PlayStation od Sony jest na wagę złota. W końcu od dawna nie poznaliśmy nowych gier, które mają ukazać się na PS5. Trochę czasu od premiery sprzętu minęło, a dobrych exclusive’ów jak na lekarstwo.

Nowe IP od PlayStation

Na forum IconEra pojawił się krótki fragment rozgrywki (obecnie niedostępny) oraz screeny i pierwsze szczegóły o nowej grze od któregoś ze studiów Sony. Tak przynajmniej uważa wiele osób, choć w praktyce cała sytuacja może być znacznie ciekawsza. Zacznijmy jednak od początku, czyli wideo. To przedstawiało grę w bardzo wczesnej fazie projektowania. Tytuł osadzony został w jakimś uniwersum science-fiction i wygląda dość generycznie, więc internauci już przechrzcili go na “Gears of Effect”. Nie sposób jednak odmówić podobieństw do tych dwóch, popularnych marek.

Krótki gameplay pokazywał tylko spacerującą postać w konwencji TPP, patrzącą na zrujnowane miasto i budynek “pożerany” przez jakąś kosmiczną, śluzowatą istotę. Otóż projekt ma powstawać w XDEV, jednym z deweloperów PlayStation Studios. Prócz tego tworzyć ma go także inny zespół, ale nie wiadomo, który. Niektórzy uważają, że mowa o polskim People Can Fly (twórcy m.in. Outriders). Na screenie znaleziono wzmianki wskazujące na jeden z wczesnych projektów polskiego studia o kryptonimie “RED”. Osobiście wątpię jednak, aby tytuł tak szybko wyszedł z “koncepcyjnej” fazy.

W wątku na ResetEra udzielił się również popularny insider DuskGolem. Uważa, że widział znacznie więcej materiałów z tej gry, ale w zaawansowanej fazie rozwoju. Tytuł ma już mieć pełen voice-acting oraz efekty dźwiękowe i muzykę. Czymże jednak jest?

Może to być jedna z wielu gier-usług, które Sony chce wydać na PS5 do końca 2026 roku. Niektórzy są jednak zdania, że mowa o projekcie będącym “epickim science-fiction RPG” mającym konkurować ze Starfield Microsoftu. Obecnie ciężko wyrokować, czy tytuł w ogóle się ukaże. Tym bardziej nie wiemy, kto na pewno może za niego odpowiadać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie