Sprawdźcie swoje konta PlayStation. Sony banuje losowych graczy i blokuje dostęp do ich gier

PlayStation banuje graczy i blokuje dostęp do ich gier, bez powodu
Newsy PS4 PS5

Coś dziwnego dzieje się z kontami PlayStation graczy. W sieci pojawiło się coraz zgłoszeń zirytowanych użytkowników, którzy dostali nagle bana.

Nikt nie wie, dlaczego i nikt nie wie, kiedy to się skończy. Faktem natomiast jest to, że użytkownicy konsol PlayStation od minionej nocy zgłaszają dziwne problemy z dostępem do konta. Nie wiemy, czy sytuacja występuje w skali globalnej i czy jest to jakiegoś rodzaju awaria. Mimo to coraz więcej graczy donosi o dostaniu bana na PlayStation Network, przez co nie ma dostępu do swoich gier.

Zgłoszenia tego typu pojawiły się m.in. na Twitterze. Jeden z graczy informuje, że nie dostał żadnego ostrzeżenia ani komunikatu, a nagle po prostu stracił dostęp do funkcji PSN.

Inni im wtórują, a w komentarzach zgłaszają się kolejni użytkownicy. Wygląda więc na to, że skala problemu jest całkiem spora. Stosowny wątek powstał również na forum ResetEra, gdzie także nie brakuje graczy zirytowanych wlepionym bez powodu banem.

Coś dziwnego dzieje się z PSN. Widzimy mnóstwo doniesień o ludziach, którzy zostali nagle zbanowani i zablokowani na swoich kontach / bibliotekach cyfrowych pozornie bez powodu. Daj mi znać, jeśli tak się dzieje.

– napisał na Twitterze Dustin Furman

Redakcja The Verge potwierdza, że nie ma problemu z kontami redaktorów PSN, ale ich skrzynkę pocztową zalała fala zgłoszeń związanych z dziwną aktywnością Sony. Firma nie pokusiła się jeszcze o komentarz ani nawet o wyjaśnienie. Gracze wysyłają firmie wiadomości, zgłaszają problemy, ale albo nie dostają odpowiedzi, albo dostają generyczne rozwiązania problemu, które nie działają.

Problem z banami jest taki, że wydają się one wlepiane kompletnie bez powodu. Brak dostępu do funkcji PlayStation Network to także brak dostępu do katalogu gier cyfrowych, więc gracze ci nie mogą nawet grać w pozycje singleplayer. Musimy więc zaczekać na ruch Sony, które oby jak najszybciej zajęło się dziwacznym problemem.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie