Prestiżowy dziennik The Wall Street Journal zapowiada szybkie nadejście PlayStation 5

Nowy sprzęt od Sony pojawi się na rynku już niebawem.

The Wall Street Journal opublikował artykuł (za GameSpot.com), w którym powołując się na badania analityka Damiana Thonga z Macquarie Capital Securities, zwiastuje szybkie nadejście PlayStation 5. Według prognozy, konsola miałaby się ukazać już w drugiej połowie 2018 roku (zdjęcie na górze nie przedstawia oficjalnego modelu PlayStation 5 – jest wyłącznie wizualizacją).

Analiza wcale nie jest pozbawiona sensu. Po pierwsze dlatego, że stoi za nią osoba Damiana Thonga, który idealnie przewidział pojawienie się PlayStation 4 Pro oraz Slim. Analityk zaznacza, że wcześniej Sony potrzebowało zaledwie 9 miesięcy od momentu pierwszej zapowiedzi PlayStation 4, aby wypuścić gotowy sprzęt do sklepów. PlayStation 5 mogłoby zostać zapowiedziane jeszcze w tym roku, aby przyćmić sklepowy debiut Project Scorpio, które to będzie w sprzedaży pod koniec 2017 roku. Według tej logiki, PS5 byłoby dostępne na rynku w sklepach właśnie w drugiej połowie 2018 roku – około pół roku po premierze Scorpio w sklepach.

Taki plan Sony ma jednak nie tylko zalety, ale i wady. Jeśli japoński producent zdecyduje się na premierę PlayStation 5 już w 2018 roku, z pewnością wpłynie to negatywnie na sprzedaż PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro, które w tej chwili jest najlepiej sprzedającą się konsolą obecnej generacji. Z drugiej strony, Sony bardzo szybko zyskałoby po raz kolejny przewagę technologiczną, dając nacieszyć się Microsoftowi zaledwie kilka miesięcy tytułem producenta z najmocniejszą konsolą na rynku.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.