PlayStation 4 Pro czy mocny PC? Odpowiedź na podstawie testu polskiej gry

Oto pytanie, na które wielu graczy szuka odpowiedzi.

Serwis Gamingbolt.com przygotował interesujące porównanie gry Sniper Ghost Warrior 3. Zestawione zostały PlayStation 4 Pro oraz dość mocny komputer, który na pokładzie ma procesor Ryzen 7 1700, kartę graficzną GeForce GTX 1080Ti oraz 16 GB RAM.

Redakcja wymienionego serwisu zaznacza, że Sniper Ghost Warrior 3 nie ma zbyt wielu opcji do poustawiania w wersji na PC, ale i tak warto przetestować tę produkcję na dwóch sprzętach. W przypadku PC, gra utrzymuje 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p co jest dobrą wiadomością. Sytuacja inaczej wygląda jeśli grę włączymy na PS4 Pro. Tutaj gra co prawda działa w rozdzielczości 1080p, ale utrzymuje zaledwie 30 klatek na sekundę. Redakcja zaznacza, że Sniper Ghost Warrior 3 niestety nie może pochwalić się specjalnym trybem dla mocniejszej wersji konsoli Sony.

W przypadku wydajności i ogólnej prezentacji graficznej, wygrywa wersja na PC, co akurat nas nie dziwi (przynajmniej jeśli biorąc pod uwagę konfigurację sprzętu, jaką dysponuje Gamingbolt.com). Redakcja podkreśla, że na komputerze widać więcej detali oraz szybsze wczytywanie się poszczególnych tekstur, zwłaszcza tych w oddali.

Jeśli jesteście ciekawi porównania, zerknijcie na wideo poniżej. My tymczasem zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzję gry Sniper Ghost Warrior 3, którą znajdziecie w tym miejscu.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.