Playboy i Lara Croft. Magazyn przypomina o 20 latach Lary takim wideo

Materiał, który warto dzisiaj zobaczyć.

Na oficjalnym profilu Facebook magazynu Playboy pojawiło się wideo, które pokazuje, jak w ciągu 20 lat zmieniała się Lara Croft. W roli cosplay’erki występuje jedna z Playmate Pamela Horton. Playboy przypomina nie tylko o 20 latach Lary Croft, ale również o tym, jak prezentowały się jej najważniejsze stroje.

Lara Croft została stworzona przez brytyjski zespół deweloperski Core Design, w tym między innymi przez Toby’ego Gardę. Po raz pierwszy pojawiła się w grze Tomb Raider w 1996 roku, a następnie w licznych kontynuacjach, komiksach, książkach, krótkometrażowych animacjach i filmach aktorskich, na podstawie których zbudowana została marka. Pierwotna postać stworzona została przez Core Design i inspirowana została przez Neneh Cherry i komiksową postać Tank Girl, według Garda jako przeciwieństwo stereotypowej postaci kobiecej. Sześciokrotnie znalazła się w Księdze rekordów Guinnessa, posiada silną społeczność fanowską i jest jedną z pierwszych postaci z gier komputerowych, której przygody z powodzeniem przeniesiono na ekran.

Alicia Vikander zastępuje Angelinę Jolie

Do dziś Lara Croft najbardziej kojarzona jest z aktorką Angeliną Jolie. Ta jednak kilka miesięcy temu została zastąpiona przez Alicię Vikander (zdjęcie poniżej) – to właśnie ona zagra główną rolę pięknej pani archeolog w najnowszej odsłonie Tomb Raidera. Alicia Vikander ma 27 lat i niedawno dostała Oscara za drugoplanową rolę w filmie Dziewczynie z portertu. Kolejna ekranizacja serii Tomb Raider wskoczy na kinowe ekrany dopiero w przyszłym roku. Jak podaje serwis The Hollywood Reporter, stanie się to w dniu 16 marca 2018 roku. Akcja nowego filmu Tomb Raider skupi się na początkach archeologicznych wojaży panny Croft. Oprócz sporej dawki akcji, film ma ukazać Larę Croft od strony psychologicznej.

Alicia Vikander
Alicia Vikander

Lara Croft mogła wyglądać inaczej?

Okazuje się, że na początku Lara Croft w oczach twórców gry wyglądała nieco inaczej. Filmik, który możecie zobaczyć poniżej przedstawia wczesną wersję tytułu Tomb Raider z 1996 roku, w którym możemy zobaczyć elementy ostatecznie wycięte z premierowej wersji gry. To przede wszystkim długi warkocz Lary. Niestety był dosyć problematyczny i przenikał przez inne tekstury, a na dodatek był strasznie kwadratowy. Dalej mamy okulary czy system namierzania dwóch wrogów jednocześnie, którego również nie było w skończonym produkcie. Wczesna wersja Tomb Raider pozwalała również dowolnie manipulować kamerą i posiadała zupełnie inna fizykę skoków, na szczęście zmienioną na lepszą.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

33 Shares
Share33
+1
Tweet