Płatne DLC do Wiedźmina 3 prawie jak Wiedźmin 2!

Otrzymywane co tydzień darmowe dodatki do Wiedźmina 3: Dziki Gon to dopiero przedsmak przed nadchodzącymi atrakcjami. Są nowe szczegóły.

Płatne DLC do Wiedźmina 3 zostały przedstawione przez polskiego dewelopera już dawno temu. Pierwszy – Serca z Kamienia – zabierze graczy do Ziem Niczyich oraz Oxenfurtu, gdzie wciągnięty w mroczną intrygę Geralt spotka tajemniczego Pana Lusterko. Natomiast Krew i Wino to historia osadzona w zupełnie nowym regionie świata Wiedźmina – Toussaint. Przejście dodatków zajmie nam ponad 30 godzin.


Temat dodatków poruszył ponownie Konrad Tomaszkiewicz z CD Projekt RED, zdradzając, że wspominane wcześniej 30 godzin może się jeszcze rozrosnąć.

Planowane dodatki to zupełnie nowe historie, w których znajdziemy wszystkie elementy, jakie są obecne w wątku głównym gry (przerywniki filmowe, nowe postacie, nowe przedmioty, nowe karty do Gwinta) oraz wiele, wiele więcej. Będą one naprawdę długie. Pierwsze DLC zajmie nam około 10 godzin, a drugie około 20 godzin… lecz myślę, że może się zdarzyć, że czasy te jeszcze się wydłużą, ponieważ zawsze tak jest (kiedy planujemy długość rozgrywki to wychodzi nam zazwyczaj dwa razy więcej). Niczego jednak nie obiecuję. Nawet teraz, gdy mamy 10 i 20 godzin, to można to porównać do poprzedniej części, to prawie wielkość Wiedźmina 2. To będą świetne nowe opowieści, bardzo emocjonujące i myślę, że będziecie z nich zadowoleni – mówi Tomaszkiewicz w rozmowie z serwisem GameReactor.

Przypominamy, że DLC Serca z Kamienia zostanie wydane już w październiku, a na Krew i Wino poczekamy do przyszłego roku. Dodatki są sprzedawane w pakiecie. Zapłacimy 100 zł w przypadku konsol PS4 i Xbox One oraz nieco ponad 100 zł zamawiając pakiecik na Steam czy GOG (25 euro).

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

146 Shares
Share146
+1
Tweet