Phil Spencer nie zamierza gonić PS4

Szef działu odpowiedzialnego za konsole Microsoftu przyznał, iż nie jest pewny, czy Xbox One jest w stanie dogonić PlayStation 4. Nie to jest jednak priorytetem.

Podczas imprezy GeekWire Summit 2015 Phil Spencer został zalany pytaniami dotyczącymi planów na przyszłość Xboksa One. Zapytany o stosunek wobec konkurencyjnej konsoli od Sony, odpowiedział:


Nie wiem. Sony ma dobry produkt i sporą przewagę nad nami. Mi podoba się to, co mamy do zaoferowania i nasze gry.

Spencer przyznał, że w przypadku obecnej generacji konsol PlayStation 4 wyprzedziło Xboksa One, ale zaznaczył też, że jego zespół skupi jednak się na odbudowaniu zaufania użytkowników Xboksa, a nie na dogonieniu konkurencji. Szef działu Xbox ubolewa nad tym, że przy okazji premiery ich konsoli nie mieli zbyt dobrego kontaktu z konsumentami, co zaowocowało wieloma negatywnymi opiniami w sieci. O prawdziwości jego słów świadczy zresztą ostatnich parę miesięcy – na ostatnim E3 zapowiedziano chociażby wsteczną kompatybilność, a wprowadzona usługa Games With Gold okazała się być strzałem w dziesiątkę.

Jak myślicie, czy Xbox One ma jeszcze szansę na prześcignięcie PlayStation 4? Czy może Microsoft będzie mógł powalczyć o miejsce na tronie dopiero za parę lat, gdy na rynek (prawdopodobnie) wskoczy nowa generacja konsol?

33 Shares
Share33
+1
Tweet