Ten FPS może nieźle namieszać. Perish zapowiada się miodnie i ma darmowe demo

Perish zapowiada się zjawiskowo. Niczym Doom w greckich mitach
Newsy PC

Perish to nowy FPS pozornie przypominający Doom-a, ale mocno inspirowanego grecką mitologią. Hordy potworów, unikalny świat i potężny soundtrack – chyba wystarczy, nie?

„Połóż kres cierpieniu, inicjując Rytuały Orfeusza i pokonaj chtoniczne bóstwa, które dominują na Twojej przerywanej ścieżce do Elizjum” – dobra, deweloperzy, już mnie przekonaliście!

Perish może być zaskakującym hitem

Czyściec to miejsce podstępne i pozornie gorsze od Piekła. No, chyba że macie ze sobą dwulufę, chęć mordu i możliwości, aby pokonać stojące na drodze pokraki. Powiedzmy, że w tym klimacie właśnie osadzony jest Perish, czyli mający ukazać się już 2 lutego 2023 roku nowy FPS. Pod wieloma względami jest to „mitologiczny Doom”, ale nie dajcie się zwieść – mamy tu naprawdę imponujące budowanie lore’u.

PERISH to stylowy FPS dla 1-4 graczy z krzyżem do niesienia. Zabijaj hordy stworzeń na spalonych piaskach czyśćca i sprzedawaj ich poplamione złotem zwłoki tchórzliwym kapłanom. Zabij wspaniałych bossów i wykorzystaj dochody, aby uzyskać dostęp do Elizjum, miejsca kosmicznych objawień.

– czytamy na karcie Steam gry

Na drodze do Elizjum stanie nam mnóstwo różnorakich potworów, w tym wiele inspirowanych mitologią grecką, rzymską czy nawet chrześcijaństwem. Nie będziemy jednak sami, bo ruszamy w bój wyposażeni w dość bogaty arsenał broni – od toporów i mieczy, aż po strzelby czy pistolety. Hefajstos chyba wszedł na wyższy poziom, skoro potrafi wykuć mordujące piekielne potwory rewolwery, ale nie ma w tym nic złego. Grunt to różnorodność.

Twórcy ostrzegają graczy przed sporą dozą brutalności, nawet jeżeli w ciekawym wydaniu. Znajdziemy tu „teologiczny horror” oraz „hordy demonów krwawiących na złoto”. W tym szaleństwie jest metoda, bo styl wizualny Perish zapowiada się imponująco. Może i sama grafika nie urywa wiadomo-czego, ale kolory, efekty cząsteczkowe czy sam projekt lokacji i przeciwników może zachwycić. Obecnie za darmo możecie wypróbować demo gry dostępne w tym miejscu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij: