Patch do Battlefield 5. Dzisiaj do gry wjeżdża Sturmgeschutz IV

DICE już dzisiaj ma zamiar udostępnić nowy patch do Battlefield 5. Będzie to druga styczniowa aktualizacja tytułu. Oto najważniejsze zmiany oraz nowości.

Deweloperzy informują, że nowy patch do Battlefield 5 zawita już dzisiaj na komputerach PC oraz konsolach PS4 i Xbox One. Co dostaniemy?

Patch do Battlefield 5 – nowości i zmiany

Tym razem wprowadzamy do gry pojazd Sturmgeschutz IV – czołg (a właściwie działo szturmowe) wykorzystywany przez siły Osi, znakomicie przystosowany do obrony dzięki górnemu stanowisku dla strzelca oraz zdalnie sterowanej wieżyczce maszynowej, obsługiwanej z wnętrza maszyny – czytamy na oficjalnej stronie gry. DICE dodaje, że nowy pojazd odblokujemy po ukończeniu tygodniowego wyzwania w trzecim wydarzeniu rozdziału II: Uderzenie Pioruna.

Aktualizacja to również spore zamiany na poligonie

Nowe funkcje poligonu

  • Opadanie pocisków – od teraz w trybie treningu strzeleckiego i strzelania do rzutków (szczegóły poniżej) gracze mogą włączyć opcję „opadania pocisków” dla broni głównych i dodatkowych, co pozwoli im lepiej oceniać celność strzałów.
  • Więcej magazynów – oprócz magazynów broni głównych, gracze mają teraz do dyspozycji magazyny granatów, broni dodatkowych i gadżetów. To jeszcze więcej sprzętu do testowania!
  • System punktowy – od teraz gracze będą otrzymywać medale za serie trafień w trzech rodzajach ćwiczeń strzeleckich (trening celowania, trening obrotowy oraz nowy tryb strzelania do rzutków). Dostępne będą 3 rodzaje medali odpowiadające poziomowi trudności zadania (niski, średni i wysoki). Aby je zdobyć, należy osiągnąć serię trafień o wartości wskazanej przez dany poziom. Przykładowo: należy osiągnąć serię 10 trafień, by zdobyć medal na poziomie niskim, 15 trafień, by zdobyć medal na poziomie średnim i 20, by zdobyć medal na poziomie wysokim.

Nowe tryby na poligonie

  • Strzelanie do rzutków – daj! Ćwicz precyzję i wyczucie czasu, strzelając do celów przelatujących przez twoje pole widzenia. Zgodnie z nowym systemem punktowania (opisanym powyżej) w tym ćwiczeniu punkty otrzymuje się za zdobywanie serii trafień.
  • Trening rzucania granatów – trenuj rzucanie różnymi rodzajami granatów, celując w losowo pojawiające się beczki. To ćwiczenie również posiada trzy poziomy trudności i punktację opartą na serii trafień. To idealny sposób, by poprawić celność rzutów na różne odległości i zapamiętać, po jakim czasie wybucha każdy rodzaj granatu.
  • Trening z gadżetami – w tym ćwiczeniu możesz testować różne rodzaje gadżetów (np. wyrzutnię Panzerfaust) na torze wypełnionym nieruchomymi modelami czołgów i żołnierzy. Jeśli chcesz utrudnić sobie zadanie, możesz włączyć opcję, dzięki której cele będą ruszały się w lewo i w prawo ze zmienną prędkością.

Pozostałe zmiany w trybie poligonu

  • Każde ćwiczenie w treningu strzeleckim (ogień ciągły, daleki zasięg i polowanie) zostało skrócone do trzech fal, co da graczom bardziej kompleksowe doświadczenie z czterema rodzajami broni klasowych. Skróciliśmy także długość trwania treningu jazdy.
  • Dla ułatwienia dostępu do najpopularniejszego (jak wykazały nasze dane) z trybów dostępnych na poligonie, przesunęliśmy początkową pozycję gracza bliżej otwartego terenu. Cele mechaniczne dla czołgów w trybie otwartego terenu będą teraz się znajdować znacznie dalej, a gra będzie śledzić stosunek trafień w żołnierzy do trafień w czołgi.
  • Aby udoskonalić grafikę i ułatwić graczom orientację w terenie, poprawiliśmy także tekstury w pewnych miejscach poligonu. Naprawiliśmy również przeróżne błędy związane z otwartym terenem.

Ponadto opisywany patch do Battlefield 5 wprowadza zmiany na mapie Panzerstorm i wprowadza do gry kilka usprawnień oraz poprawek. Pełna listę przeczytacie w tym miejscu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: