Patch do Battlefield 1 – ogromna lista zmian. Poprawki w grafice oraz na mapach

To naprawdę duża aktualizacja Battlefield 1.

DICE wypuściło jesienną aktualizację Battlefield 1, która jest już dostępna do pobrania na wszystkich platformach. W przypadku PC łatka waży około 1,6 GB, a jeśli gramy na PS4 lub Xbox One, musimy się przyszykować na zassanie około 2 GB danych.

Patch do Battlefield 1 jest naprawdę wypakowany zmianami i jeśli chcecie zobaczyć pełny changelog, zapraszamy na forum serii Battlefield.

Wśród nowości znalazły się m.in. poprawki na mapie Suez dla trybu Podbój, o których deweloperzy wspominali już wcześniej: Zamiast trzech flag, będzie ich teraz pięć. Aby dodać rozgrywce dynamiki, zmniejszymy też rozmiar obszaru przejmowania dla dwóch punktów kontrolnych znajdujących się w zlokalizowanych na mapie wioskach (obecnie są to flagi A i C). Oprócz tego w bazach zespołów umieścimy po jednym pojeździe pancernym, aby strona przegrywająca miała większą szansę szybko przemierzyć mapę i przejąć punkt kontrolny za liniami wroga.

Aktualizacja Battlefield 1 to jednak o wiele więcej. Wersje gry na konsolach PlayStation 4 i Xbox One doczekały się lepszego wygładzania krawędzi tekstur. Patch obniża również intensywność oświetlenia na niektórych mapach, oferuje możliwość wynajmowania serwerów czy udoskonala optymalizację rozgrywki.

Dajcie znać, czy widzicie różnice po zainstalowaniu łatki!

Battlefield 1 – co jeszcze przed nami?

16 listopada startuje Battlefest, całotygodniowe święto serii Battlefield, w ramach którego zostanie przygotowanych sporo atrakcji: nagrody za logowanie, transmisja na żywo, unikatowe wersje pakietów bojowych, misje społecznościowe i wiele więcej. Szczegóły niebawem. Póki co zdradzono, że podczas Battlefestu premierę będzie miała „Mgła wojny¨ – pierwsza oficjalna gra niestandardowa. – Znajdziecie w niej rozgrywkę opartą na Zespołowym DM, tyle że z ograniczonym zasięgiem widzenia (walka toczyć się będzie we mgle), bez minimapy i bez imion żołnierzy wyświetlanych nad ich głowami. Oficjalne gry niestandardowe znajdziecie w menu „Gra online” w Battlefield 1 – czytamy na stronie gry.

Mgła Wojny w Battlefield 1
Mgła Wojny w Battlefield 1

DICE informuje również, że w listopadzie dostaniemy patch do Battlefield 1 zawierający mnóstwo poprawek i ulepszeń. Nie zabraknie w nim programu wynajmu serwerów, nowej gry niestandardowej oraz modyfikacji matchmakingu i balansu serwerów.

Na koniec przypomniano o nowej i darmowej mapie Upadek kolosa, która trafi do Battlefield 1 w grudniu. Oto jej opis: Przygotujcie się do udziału w bitwie nad rzeką Selle, chłodną jesienią 1918 roku. Walka przenosi się tu z okopów na otwarty teren, którego punktem centralnym jest wrak ogromnego sterowca, rzucający cień na pole bitwy. Wojska brytyjskie przełamały linię Hindenburga i kierują się w stronę ważnego węzła kolejowego. Dochodzi do zaciętych starć czołgów i piechoty na otwartym terenie oraz wzdłuż brzegów rzeki, obok linii kolejowej Cateu–Wassigny, po której porusza się pociąg pancerny.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

55 Shares
Share55
+1
Tweet