Fortnite z ciekawą funkcją. Zobaczcie, czym jest Przerzutnik Profitów

Fortnite z ciekawą funkcją. Zobaczcie, czym jest Przerzutnik Profitów
Newsy PC PS4 XOne

Epic Games szykuje już kolejna aktualizację swojego hitu. Patch 4.2 do Fortnite przyniesie ze sobą system, który pozwoli graczom personalizować przedmioty. Oto wszystkie znane szczegóły.

Deweloperzy opublikowali na oficjalnej stronie Fortnite informacje na temat tzw. Przerzutnika Profitów (dla kampanii Ratowanie Świata). Owa funkcja pojawi się w grze wraz z patchem 4.2, umożliwiając wybieranie i ulepszanie konfiguracji profitów naszych ulubionych broni i pułapek. Jak to ma działać? Zapraszamy do czytania!

Korzystanie z Przerzutnika Profitów

Przerzutnik Profitów odblokowuje się, gdy ukończycie misję obrony burzowej tarczy 2 w Deskogrodzie. Na tym etapie będzie można wybrać sekwencję dwóch misji pobocznych, po ukończeniu których otrzymacie w nagrodę dużą ilość nowych zasobów do wykorzystania w Przerzutniku Profitów. Sprawdźcie, czy na pewno ukończyliście te misje, aby móc od razu zacząć personalizować przedmioty!

Aby skorzystać z Przerzutnika Profitów, przejdźcie do ekranu ulepszania przedmiotów, a następnie wybierzcie nową opcję zmiany profitów.

Patch 4.2 do Fortnite – Przerzutnik Profitów

RE-PROFIT i PROFIT+

Zmiana i ulepszanie profitów wymaga odtąd dwóch nowych zasobów: odpowiednio RE-PROFITU i PROFITU+.

RE-PROFIT znaleźć można podczas misji wszystkich poziomów, począwszy od misji niskiego poziomu trudności w Deskogrodzie. PROFIT+ zaczyna pojawiać się w tym samym czasie co RE-PROFIT, ma jednak różne poziomy rzadkości; rzadsze wersje będą udostępniane w miarę zaliczania misji o coraz wyższym poziomie trudności. Pojawią się one jako nagrody za misję, nagrody za misję alarmową, nagrody za wykonanie powtarzalnych zadań, a także w sklepie okolicznościowym podczas trwania wydarzenia Hit Ekranu.

Dodatkowo będziecie mogli wybrać, z którym z żywiołów ma współpracować wasza broń. Ta modyfikacja wymaga zasobów żywiołowych – podpałki, elektryzatora i zmrażacza. Będą one nagrodami za ukończenie misji alarmowych i powtarzalnych zadań.

Patch 4.2 do Fortnite – Przerzutnik Profitów

NOWE PRZEDMIOTY A STARE PRZEDMIOTY

Przerzutnik Profitów to spora zmiana w porównaniu do starego systemu profitów. Pozwala on graczom na zdobycie potężniejszych profitów niż przedtem, zastąpienie profitów niechcianych tymi upragnionymi, a także na inwestowanie w profity w miarę upływu czasu tak, by można było skomponować przedmiot idealny.

Wraz z tymi zaletami nadciąga jednak ograniczenie: każde pole profitu przedmiotu może zawierać tylko pewne określone profity. Nowo zdobyte przedmioty są automatycznie dostosowywane do tego systemu, a gracze mogą natychmiast zabierać się za ulepszanie i zmianę profitów. Ale przedmioty stare (zdobyte przed wprowadzeniem aktualizacji 4.2) nie zostaną automatycznie dopasowane do nowego systemu. Przedmioty takie muszą zostać poddane konwersji zanim będą mogły być ulepszane i modyfikowane przy użyciu Przerzutnika Profitów.

Konwersja starych przedmiotów

Kiedy będziecie próbowali zmodyfikować profity starych przedmiotów, na początku zostaniecie poproszeni o przeprowadzenie konwersji starego przedmiotu do nowego systemu. Zanim proces zostanie przeprowadzony, system zaprezentuje wam podgląd wersji przedmiotu sprzed i po konwersji, ze wszystkimi zmianami, które mogą wystąpić. W niektórych przypadkach nie będzie żadnej zmiany, w innych konfiguracja profitów może ulec zmianie. Czasami może pojawić się wolne pole. Pola takie umożliwiają graczom darmowy wybór profitu na to miejsce już po tym, jak konwersja została zaakceptowana.

Patch 4.2 do Fortnite – Przerzutnik Profitów

Proces konwersji jest zawsze darmowy i każdorazowo dostosowany do przedmiotu, który jest poddawany konwersji. Oznacza to, że każdy ze starych przedmiotów musi zostać pojedynczo poddany konwersji tak, by współpracować z Przerzutnikiem Profitów. Gdy tylko proces dobiegnie końca, można od razu modyfikować profity przedmiotu!

POLA PROFITÓW

Od teraz profity każdego nowego przedmiotu lub poddanego konwersji starego przedmiotu będą losowane nieco inaczej niż przedtem:

  1. Przedmioty żywiołowe mają teraz dedykowane pole profitu, które decyduje o tym, jaki typ obrażań zadawać będzie dana broń. Obrażenia żywiołowe nie będą już dodawane do obrażeń podstawowych, spętania czy innych efektów.
  2. Każdy z profitów ma teraz pięć poziomów mocy zamiast wcześniejszych trzech. Gracze mogą teraz ulepszaćpojedyncze profity do wyższych poziomów mocy. Jeśli więc chcecie, by wasza stara broń osiągnęła maksymalne osiągi, musicie ją poddać konwersji tak, by działała z Przerzutnikiem Profitów!
  3. Każde pole profitów dysponuje pewnym zakresem profitów, które mogą się w nim znaleźć. Gracze mogą zastąpić profit w danym polu, ale lista profitów, na które można zmienić ten oryginalny, jest ograniczona i różni się w zależności od pola. Niektóre profity nie mogą być w ogóle zmieniane!

Źródło: Epic Games, opracowanie własne

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie