Nowe funkcje mogą zaważyć na zwycięstwie w Fortnite Battle Royale

Twórcy Fortnite wciąż dokładają starań, by granie w strzelaninę było jak najbardziej przyjemne. Na horyzoncie sporo zmian. Zobaczcie, co wprowadzi patch 3.0.0 do Fortnite Battle Royale.

Deweloperzy informują, że dzięki nowym funkcjom (w aktualizacji 3.0.0) będziemy mogli zbudować schody mimo pozostawania w ogniu walki.

Poniżej znajdziecie spis nowości, które zostały przedstawione na oficjalnej stronie Fortnite.

Patch 3.0.0 do Fortnite Battle Royale

Turbo-budowanie

„Turbo-budowanie” da wam możliwość prowadzenia ognia przy jednoczesnym ciągłym budowaniu. Opcję włącza się w ustawieniach gry. Dzięki temu będziecie mogli szybko „malować” fragmentami budowli w świecie gry. Ta funkcja będzie bardzo przydatna, gdy przyjdzie wam wznosić dookoła siebie umocnienia obronne czy biec sprintem po rampach dokładnie w momencie ich tworzenia.

Automatyczna zamiana materiałów

„Automatyczna zmiana materiałów” sprawi, że w przypadku, gdy skończą wam się używane w danym momencie materiały, gra automatycznie wykorzysta inne. Opcję tę włącza się w ustawieniach gry. W połączeniu z „Turbo-budowaniem” daje to system sprawiający, że wznoszenie budowli staje się szybkie i proste. Dzięki tej opcji będziecie także mogli szybko budować struktury obronne na flankach bez martwienia się o to, czy w samym środku roboty nie okaże się, że nie macie już z czego budować.

Przenikanie obiektów podczas budowania

To niekiedy frustrujące, gdy nie można postawić budynku i nie bardzo wiadomo dlaczego. Obecnie mniejsze obiekty, takie jak meble czy krzaki, ulegają zniszczeniu, gdy na nich budujecie, natomiast drzewa, skały i pojazdy pozostają na miejscu i przeszkadzają. Zmieniliśmy więc system budowania w taki sposób, byście mogli stawiać budowle, które będą przenikać przez większe obiekty, co w praktyce oznacza, że odtąd możecie budować wszędzie i w każdej chwili!

UWAGA: Budowle graczy muszą opierać się na terenie i innych budynkach. Przykładowo: rampa, która przenika przez drzewo, zawali się, jeżeli jej połączenie z ziemią czy podłogą zostanie zniszczone.

Zamiana fragmentów budowli (na razie jedynie w trybie Battle Royale)

Przełączanie się pomiędzy fragmentami budowli wydaje się wolne i nieprzewidywalne, w szczególności podczas korzystania z kontrolera. Wprowadziliśmy zmiany w kodzie, aby to zmienić, dzięki czemu przewijanie poszczególnych fragmentów nie będzie już wymagało od waszej gry ciągłego łączenia się z serwerami Epic. Na razie ta modyfikacja pojawi się jedynie w trybie Battle Royale, ale już pracujemy nad tym, by wprowadzić ją także do kampanii!

Źródło: Epic Games

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.