Patch 1.2 do Fallout 4 blokuje mody. Jest na to sposób

Opisywana dzisiaj aktualizacja do Fallout 4 ma niestety pewien skutek uboczny.

Gracze donoszą, że po zainstalowaniu łatki 1.2 mody do Fallout 4 przestają działać. Nie wiadomo, czy dotyczy to wszystkich modyfikacji, czy jedynie niektórych, lecz faktem jest, że problem istnieje.


Zastanawiające jest również to, czy blokowanie modów jest celowym działaniem Bethesdy. Deweloper ma udostępnić oficjalne narzędzia moderskie dopiero w przyszłym roku. Obecne modyfikacje są po prostu dziełem fanów, którzy z zapałem zmieniają świat produkcji.

Więc co zrobić, kiedy patch 1.2 do Fallout 4 sprawi, że mody nagle odmówią współpracy? Fani Fallout 4 podają dwa rozwiązania, które powinny pomóc, choć ponoć nie na wszystkie modyfikacje to działa.

Sposób pierwszy:

  1. Ściągnąć i uruchomić Nexus Mod Manager (do pobrania tutaj).
  2. Uruchomić launchera i pozostać przy nim.
  3. Za pomocą Nexus Mod Managera aktywować mody.
  4. Odpalić Fallout 4 i gotowe!

Sposób drugi:

Niestety działający jedynie wtedy, gdy patch 1.2 do Fallout 4 nie został jeszcze zainstalowany. Na początek kopiujemy plik Fallout4Launcher.exe, dopiero po tym instalujemy łatkę i podmieniamy nowy plik na starszy, który skopiowaliśmy.

Miejmy nadzieję, że blokada modów to po prostu zwykła usterka nowej aktualizacji, która zostanie w przyszłości usunięta.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • Dextron

    Jest jeszcze kolejna metoda związana z rozdzielczością gry. Po spatchowaniu Fallouta 4 były ustawienia tylko 1280×800 1600×1400 i podobne, które nie wypalą, bo mój monitor może maksymalnie do 1440×900. W tym celu trzeba uruchomić Fallout4Launcher.exe, następnie kliknąć w opcje i zaznaczyć 2 opcje: najpierw “tryb okienkowy”, potem “bez obramowania”, potem wybrać pożądaną rozdzielczość (w moim wypadku to jest 1440×900), po tym kliknąć “ok”. I Fallout 4 powinien działać

29 Shares
Share29
+1
Tweet