Patch 1.03 do No Man’s Sky. Zmiany, bez których nie warto grać

Choć będzie to oczywiście możliwe.

Studio Hello Games opublikowało szczegóły pierwszej aktualizacji do No Man’s Sky. Patch otrzymał numerek 1.03 i jak zaznacza deweloper, nawet bez niego gra się uruchomi. Jak możecie się jednak przekonać przeglądając poniżej listę najciekawszych zmian i nowości, tytuł sporo straci bez takiego update’u. Żeby zobaczyć wszystkie dodane elementy, należy skasować wcześniejsze zapisy gier – to do osób, które wcześniej dorwały się do kosmicznego symulatora.


Przypominamy, że pudełkowa wersja No Man’s Sky wyciekła jakimś sposobem na rynek już w zeszłym miesiącu. Oficjalnie tytuł pojawi się w sprzedaży 9 sierpnia na PlayStation 4 (światowa premiera) oraz 12 sierpnia w wersji na komputery PC. Wtedy również omawiany patch zostanie udostępniony na poszczególnych platformach.

Patch 1.03 do No Man’s Sky – najważniejsze zmiany:

 • Trzy ścieżki do wyboru na początku gry. W zależności od tego, na którą się zdecydujemy, zobaczymy w dalszej części rozgrywki zupełnie coś innego;
 • Zmiana zasady generowania wszechświata. Planety zostały przeniesione. Galaktyki zmieniły kształt i stały się 10 razy większe. Wszystko po to, by zróżnicować gameplay;
 • Większe zróżnicowanie stworów spotykanych na planetach;
 • Dodano martwe księżyce, planety z niską atmosferą czy ekstremalnie niebezpieczne planety;
 • Dodano burze piaskowe oraz śnieżyce;
 • O cztery razy bardziej zróżnicowane efekty atmosferyczne;
 • Dodano geometryczne anomalie. Podwodna erozja tworzy ciekawe ukształtowanie terenu na dnie mórz/oceanów. Na powierzchni zapuścimy się w mierzące nawet 128 metrów wysokości jaskinie!;
 • Więcej statków kosmicznych do zakupu. Zwiększono również możliwość ich rozbudowy;
 • Rozbudowano system handlu;
 • Lepsza grafika – rozdzielczość tekstur oraz oświetlenie ulegają poprawie. Jakość cieni poprawiona dwukrotnie;
 • Wprowadzono poprawki do systemu walki w przestrzeni kosmicznej. Nowością są m.in. trafienia krytyczne;
 • Częściej spotkamy kosmicznych piratów;
 • Exploity usunięte;
 • Wnętrza stacji kosmicznych bardziej zróżnicowane. Dodano bary, pomieszczenia handlowe czy laboratoria;
 • Zmiany w skanowaniu obiektów, dzięki czemu mamy wiedzieć, które planety zostały już odkryte przez innych graczy.

Jak zatem widzicie, patch 1.03 do No Man’s Sky nie wprowadza jedynie kosmetycznych zmian, lecz dodaje sporo nowych elementów do świata gry oraz utrudnia samą rozgrywkę.

No Man’s Sky – przetrwanie na obcych planetach łatwe nie będzie

O zagrożeniach i czyhających na gracza niebezpieczeństwach traktuje ostatni z czterech materiałów przewodnikowych po tytule od studia Hello Games. Jak wiecie, No Man’s Sky pozwoli wylądować graczowi na jednej z 18 kwintylionów planet. Na obcych lądach będziemy musieli zmierzyć się nie tylko z nieprzyjaznym środowiskiem naturalnym, toksycznymi roślinami i wrogo nastawionymi zwierzętami, lecz również z systemem obronnym planet w postaci mechanicznych maszyn kroczących czy latających.

Jako odkrywca musimy jednak badać każdy obszar i przy okazji – jak to na rasę ludzką przystało – lekko go splądrować. Zdobyte w ten sposób surowce wymienimy na gotówkę, za którą ulepszymy swój statek kosmiczny, co jeszcze bardziej przybliży nas do celu podróży, czyli dotarcia do centrum galaktyki.

Nie będzie to jednak takie proste, ponieważ po drodze mamy sporo okazji, by pożegnać się z życiem. Zapraszamy na zwiastun przedstawiający przetrwanie w No Man’s Sky!

Jak zaznaczyliśmy na początku, to już kolejny i zarazem ostatni filmik instruktażowy od twórców No Man’s Sky. Wcześniej mogliśmy zerknąć na eksplorację, walkę oraz system handlu. Kto chce sobie przypomnieć te materiały, znajdzie je poniżej:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

21 Shares
Share21
+1
Tweet