Pad do PS5 na profesjonalnej wizualizacji
Luty ma ponoć przynieść ze sobą pokaz PS5, lecz oczywiście to nic oficjalnego. W oczekiwaniu na konkrety możemy spojrzeć na ciekawą wizualizację kontrolera DualShock 5, która – choć nieoficjalna – została przygotowana po mistrzowsku.
Serwis LetsGoDigital podrzuca kolejną wizualizację związaną z PS5. Tym razem możemy spojrzeć na pada do konsoli i jego (bardzo) prawdopodobny wygląd. Ekipa odpowiedzialna za poniższą wizualizację opracowała materiał biorąc pod uwagę zarówno potwierdzone, jak i niepotwierdzone szczegóły dotyczące kontrolera.
PS5 – kontroler – nieoficjalna wizualizacja
Pad do PlayStation 5 ma być bardzo podobny do tego obecnego, jeśli chodzi o kształt i ogólny wygląd. Największa różnica dotyczy zastosowanej technologii – otrzymamy poprawione wibracje oraz technologię dotykową. Kontroler zostanie wyposażony równie w triggery adaptacyjne, które mogą oferować różne poziomy oporu. Ponadto na pokładzie nowego DualShock’a znajdzie się sprzężenie zwrotne, które zastąpi starą technologię z “silniczkami” umieszczonymi w lewym i prawym uchwycie kontrolera.
Redaktor serwisu Wired miał okazję zagrać – używając nowego kontrolera – w serię różnych demonstracji, które stworzyło studio odpowiedzialne za Astro Bot Rescue Mission. Przyznał, że zabawa jest przednia i czuć całkowicie inne doznania/wrażenia dotykowe: Wskakując do basenu, poczułem opór wody; na drewnianym moście, uczucie sprężystości.
Również Sony podkreślało, że podczas gry w Gran Turismo za pomocą nowego pada poczujemy każdą nierówność nawierzchni, otrzymując całkowicie nowe doznania z wyścigów.
Wracając jednak do wizualizacji… LetsGoDigital wzorowało się nie tylko na oficjalnych szczegółach, lecz również na patentach Sony, w tym na patencie, według którego kontroler nie będzie posiadał podświetlanego paska oraz innym, mówiącym o dodatkowych przyciskach na “plecach” urządzenia. Nie są to jednak potwierdzone informacje.
Stworzona wizualizacja naprawdę daje radę i kto wie, czy ostatecznie Sony nie przedstawi podobnego projektu. Chcielibyście?