Pachter: PlayStation 5 i kolejny Xbox mogą się pojawić w 2019 roku

3 komentarze

Znany analityk branży gier wypowiada się na temat kolejnej generacji konsol.

Obecne sprzęty jeszcze na dobre się nie rozkręciły, a Michael Pachter już zastanawia się, kiedy w sprzedaży będą kolejne modele PlayStation oraz Xboksa. Według analityka, następcy PS4 i XOne mogą się pojawić już w 2019 roku, co by sugerowało, że obecna generacja konsol, miałaby długość życia około 6 lat. To krócej niż w przypadku PS3 i X360, ale przypomnijmy, że poprzednia generacja była dla branży gier naprawdę wyjątkowa.

Skąd Pachter wnioskuje tak rychłe pojawienie się PlayStation 5 i kolejnego Xboksa? Otóż według niego, obecna generacja nie radzi sobie zbyt dobrze z płynnością animacji, która w wielu grach zatrzymała się na poziomie 30 klatek na sekundę. Również zmiany związane z wysoką rozdzielczością 4K sprawiają, że technologicznie PlayStation 4 i Xbox One pozostają w tyle za dostępną technologią. Nie mówiąc już o wysokich wymaganiach sprzętów do rzeczywistości rozszerzonej. Ponadto Pachter dodaje, że do roku 2018 telewizory działające w rozdzielczości 4K będą bardzo powszechne, co dodatkowo wymusi wprowadzenie nowych konsol.

Byłbym zaskoczony jeśli jakaś nowa konsola pojawi się w 2018 roku, ale jedną z nich będziemy mieć prawdopodobnie już w 2019. Dawałoby to więc 6 lat życia tej generacji – twierdzi Michael Pachter.

Zgadzacie się z taką prognozą?

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się